ایرانی توانمند
Business is booming.

بهره برداری کارگاه تولید گیاهان دارویی دره شهر

0 164

با حضور نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، عزت پور مدیر صندوق استان ایلام، رستم زاد معاون اقتصادی استاندار، شیرخانی مدیرکل اداره تعاون،کار ورفاه واجتماعی، فرماندار دره شهر و جمعی از مقامات استانی و شهرستانی بزرگترین طرح مشارکتی کشور با عنوان شرکت تعاونی دانش بنیان ۳۵۸۲ کشت و فرآوری گیاهان دارویی افتتاح شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید در حاشیه بهره‌برداری این طرح اظهار داشت: با همکاری یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه و اهالی روستای گل زرد شهرستان دره شهر کار این پروژه از چند سال پیش آغاز شد که امروز به بار نشست.
نوراله‌زاده افزود: با توجه با ظرفیت بالای استان ایلام در تولید گیاهان دارویی این طرح در بهترین مکان به بهره‌برداری رسید که حدود ۵۰ نفر نیز تاکنون اشتغالزایی داشته است.
وی ابراز امیدواری کرد: محصولات تولیدی این کارگاه در فضای رقابتی جایگزین نسکافه، نوشابه و سایر نوشیدنی‌ها خواهد شد که با تلاش همکاران در آینده نزدیک شاهد فازهای توسعه این مجموعه خواهیم بود.
مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید گفت: افتتاح چنین پروژه‌‌هایی در مناطق روستایی علاوه بر ایجاد اشتغال و توانمندسازی روستاییان، رونق اقتصادی استان را نیز به دنبال خواهد داشت.
نوراله زاده تاکید کرد: ۱۰۰ میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده و برای این کارگاه گیاهان دارویی یک هزار هکتار سطح زیرکشت نیاز است که درصدد هستیم در این راستا توافقی با جهاد کشاورزی استان منعقد کنیم.
وی بیان کرد: پیش‌بینی می شود با بازاریابی مسنجم و توسعه شاهد اشتغالزایی بیش از ۳۰۰ نفر در این طرح باشیم و برخی از مشکلات روستاهای این شهرستان برطرف شود.

طرح مشارکتی شرکت تعاونی دانش بنیان ۳۵۸۲ کشت و فرآوری گیاهان دارویی سینای دره شهر با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال واقع در روستای گل زرد شهرستان دره شهر با حمایت صندوق کارآفرینی امید استان ایلام برای بیش از ۵۰ نفر به‌صورت مستقیم و ۵۰۰ نفر به‌صورت غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد می‌کند.
درحاشیه این مراسم عزت پور مدیر صندوق استان ایلام گفت: این شرکت تعاونی به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی تعاون افتتاح شد و این پروژه دارای مساحت ۱۴ هزار متر مربع، شامل ۵ سوله به مساحت ۳ هزار متر مربع ،۶ گلخانه به مساحت ۲۵۰۰متر مربع است که با اعتبار بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افتتاح شد و با راه‌اندازی آن برای ۵۰ نفر به‌صورت مستقیم اشتغال ایجاد شد.

امتیاز post

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.