ایرانی توانمند
Business is booming.

رضا داوود نژاد درگذشت

5,125

 رضا داوود نژاد درگذشت

رضا داوود نژاد درگذشت چندی پیش خبری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه رضا داوود نژاد بازیگر سینما و تلویزیون بر اثر عوارض ناشی از پیوند کبد که چند سال پیش انجام داده بود در بیمارستان بستری شده است. .
، علیرضا داوود نژاد کارگردان سینما و تلویزیون و پدر این بازیگر این باره گفته بود حال او وخیم نیست، او عفونت خون دارد و پزشکان در تلاش هستند آنتی بیوتیک مناسب را پیدا کنند تا او را درمان کنند.

رضا داودنژاد در سن ۴۳ سالگی درگذشت.

به گزارش ایسنا، خانواده رضا داودنژاد بازیگر سینما و تلویزیون تایید کرد او که از چندماه قبل در پی عفونت خونی در بیمارستان بستری بود، سیزدهم فروردین‌ماه از دنیا رفت.

علیرضا داودنژاد کارگردان سینما و پدر این بازیگر ۲۵ اسفندماه درباره آخرین وضعیت پسرش به ایسنا گفته بود: رضا مدتی در بیمارستان مسیح دانشوری تهران بستری بود اما طی دو هفته گذشته به دلیل اینکه تحت مراقبت پزشکان خودش (که پیش از این در شیراز عمل پیوند کبد او را انجام داده بودند) باشد به شیراز منتقل و بستری شده است.

رضا داودنژاد که متولد اردیبهشت سال ۱۳۵۹ بود، سال ۱۳۹۱ عمل پیوند کبد انجام داد و پس از آن با بهبود شرایط جسمی فعالیت‌های هنری خود  را از سر گرفت.

او در طول سال‌های کاری خود در فیلم‌های متعددی همچون «مصائب شیرین»، «کلاس ‌هنرپیشگی»، «هوو»، «بچه‌های بد»، «لامینور»، «هشت‌پا» و «بیرو» بازی کرده بود.

آخرین وضعیت رضا داوودنژاد در بیمارستان

علیرضا داوود نژاد درباره آخرین وضعیت فرزندش گفت: پزشکان در تلاش هستند آنتی بیوتیک مناسب را پیدا کنند تا او را درمان کنند.
چندی پیش خبری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه رضا داوود نژاد بازیگر سینما و تلویزیون بر اثر عوارض ناشی از پیوند کبد که چند سال پیش انجام داده بود در بیمارستان بستری شده است.
علیرضا داوود نژاد کارگردان سینما و تلویزیون و پدر این بازیگر درباره آخرین وضعیت این هنرمند گفت: رضا داوود نژاد در بیمارستان ابوعلی سینا شیراز بستری است.
وی درباره خبری که در رسانه ها مبنی بر وخامت حال رضا داوود نژاد منتشر شده بود افزود: حال او وخیم نیست، او عفونت خون دارد و پزشکان در تلاش هستند آنتی بیوتیک مناسب را پیدا کنند تا او را درمان کنند.
وی در پایان درباره زمان ترخیص این بازیگر بیان کرد: وقتی پزشکان بتوانند داروی مناسب را پیدا کنند و این عفونت را بر طرف کنند او مرخص خواهد شد.

بیوگرافی و عکس های “رضا داوودنژاد” کنار همسرش غزل بدیعی

بیوگرافی و عکس های رضا داوودنژاد کنار همسرش غزل بدیعی

بیوگرافی کامل رضا داوود نژاد فرزند علی“رضا داوودنژاد” کارگردان را همراه کارنامه هنری و عکس های شخصی و حرفه ایی این بازیگر در ببینید.
بیوگرافی رضا داوودنژاد بازیگر
نام:رضا
نام خانوادگی: داوودنژاد
تاریخ تولد:۱۳۵۹/۲/۲۹
محل تولد:تهران (چهار راه لشکر)
حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون
نام همسر:غزل بدیعی
تاریخ ازدواج:مهرماه ۱۳۸۹
فرزند:ندارد

زندگی شخصی و خانواده رضا داوودنژاد

زندگی شخصی و خانواده رضا داوودنژاد

رضا داوودنژاد در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۵۹ در یک خانواده هنری در تهران متولد شد. رضا داوودنژاد فرزند علیرضا داوودنژاد کارگردان و برادر زهرا داوودنژاد بازیگر فرزند دوم خانواده است و یک برادر کوچکتر از خود به نام علی داوود نژاد دارد.
خانواده رضا داوود نژاد نیاز به معرفی چندانی ندارند چرا که هر کدام از آنها به نحوی عضو خانواده سینما و تلویزیون محسوب می شوند و از این رو تک تک آنها را می شناسیم. رضا داوودنژاد خوش انرژی تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در رشته علوم انسانی ادامه داد و جزو بازیگرانی است که به دانشگاه نرفته است.

ازدواج و همسر رضا داوود نژاد

رضا داوودنژاد متاهل است و سال ها پیش با غزل بدیعی خواهر مرحومه عسل بدیعی ازدواج کرده است. در مورد همسرش اطلاعات شخصی چندانی منتشر نشده است که بتوان آن را در قالب بیوگرافی غزل بدیعی همسر رضا داوودنژاد ارائه کرد و در این حد می دانیم که در زمینه فعالیت همسر و خانواده همسرش کار نمی کند.
نسبت محمدرضا داوودنژاد با رضا داوود نژاد
محمدرضا داوودنژاد بازیگر، عموی رضا داوودنژاد است و برادر کوچک علی رضا داوودنژاد است.

پدر رضا داوود نژاد

پدر رضا داوود نژاد
پدر رضا داوود نژاد

علی رضا داوودنژاد کارگردان، نویسنده و تهیه کننده پدر رضا داوودنژاد است که یک خانواده کاملا هنرمند دارد و فرزندانش، مادر و برادرش هم از اهالی سینما و تلویزیون هستند. پدر رضا داوودنژاد در واقع پسر احترام السادات حبیبیان (بازیگر)، برادر بزرگتر محمدرضا داوودنژاد (بازیگر) و پدر زهرا داوودنژاد (بازیگر) است. رضا داوود نژاد و پدرش در چندین فیلم با هم همکاری داشتند که مهمترین آنها مصائب شیرین بود.

خواهر رضا داوود نژاد

خواهر رضا داوود نژاد

زهرا داوودنژاد بازیگری که این روزها نقش آفرینی اش در سریال دفتر یادداشت را شاهد هستیم، خواهر رضا داوودنژاد است.
نسبت رضا داوود نژاد با عسل بدیعی
همسر رضا داوود نژاد خواهر مرحومه عسل بدیعی بوده و در واقع رضا داوودنژاد همسر خواهر عسل بدیعی است.
زندگی مستقل رضا داوودنژاد از نوجوانی
رضای خانواده داوود نژادها در سن ۱۵ سالگی تصمیم گرفت به شکل مستقل و تنها زندگی کند و برای گذران امور زندگی و تامین هزینه هایش مشغول کار شیرینی پزی و آشپزی شد.
بیماری رضا داوودنژاد و پیوند کبد
چند سال پیش بود که خبر بیماری رضا داوودنژاد در فضای مجازی و رسانه منتشر شد؛ خبر نگران کننده ای که متاسفانه با شایعات رضا داوود نژاد درگذشت هم همراه شد. بازیگر سریال پشت کنکوری ها در مورد علت بیماری و مشکلات جسمی او را به شیراز و زیر تیغ جراحی پیوند کبد کشاند، توضیحات کاملی را در برنامه یک فنجان چای شبکه سوم سیما ارائه داد شفاف سازی کرد که دلیل لاغری و بیماری اش نه مصرف قرص های لاغری بوده و نه رژیم های سخت بلکه عمل جراحی بای پس معده سرآغاز تمام این مشکلات برای آقای بازیگر بوده است.
او پس از انجام این جراحی سر صحنه فیلمبرداری سریال فراموشی از حال رفته به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان منتقل شد، اما متاسفانه با وخامت حالش به کما رفت و اینجا بود که پزشکان از کار افتادگی کبد او را تشخیص دادند و او به شکلی اورژانسی برای پیوند کبد به شیراز منتقل شد.

شروع بازیگری رضا داوودنژاد

شروع بازیگری رضا داوودنژاد
شروع بازیگری رضا داوودنژادشروع بازیگری رضا داوودنژاد

رضا یکی از بازیگرانی است که این حرفه را از دوران کودکی و ۶ سالگی آغاز کرده است؛ فیلم بی پناه اولین فیلم سینمایی رضا داوود نژاد بود که در سال ۱۳۶۵ و به کارگردانی پدرش ساخته شد اما بعد از آن رضا تا سن ۱۸ سالگی به دلیل تمرکز روی درس و تحصیل در هیچ فیلمی بازی نکرد.
شهرت رضا داوودنژاد با فیلم مصائب شیرین
سال ۱۳۷۷ رضا داوودنژاد در سن ۱۸ سالگی با بازی در فیلم مصائب شیرین باز هم به کارگردانی پدرش به این عرصه بازگشت و برای بازی در این فیلم کاندید دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول در جشنواره فیلم فجر شد، به همین دلیل این فیلم را می توان نقطه اوج شهرت رضا داوود نژاد دانست
مروری بر فیلم های رضا داوود نژاد
رضا داوود نژاد که بیشتر در ژانر طنز ایفای نقش نموده است، در کارنامه خود بازی در فیلم سریال هایی را دارد، او در فیلم های بهرام بیضایی و داریوش مهرجوئی نیز حضور داشته و نقش آفرینی نموده است. در ادامه چند آثار شاخصی که داوود نژاد در آنها بازی کرده است، آورده ایم.
رضا داوودنژاد در زخم کاری
رضا داوودنژاد در زخم کاری و رضا داوودنژاد در زخم کاری ۲ از بیشترین سرچ های کاربران در مورد آقای بازیگر هستند، رضا داوود نژاد در زخم کاری بازی نکرده است اما او همزمان با پخش آخرین قسمت سریال «زخم کاری» محمد حسین مهدویان واکنش جالبی نشان داد و نوشت:
تو یه رستوران قدیمی خیلی خوب، هم غذای بد خوردیم و هم مالیات بر ارزش افزوده اضافه الکی دادیم…
علی بحرینی از عوامل سریال زخم کاری و یکی از نویسندگان این مجموعه به این واکنش رضا داوودنژاد پاسخ گفت و نوشت:
«آقازاده ای که از شش سالگی در فیلم های پدرش بازی کرده و تا همراهی با بهرام بیضایی و داریوش مهرجوئی پیش رفته، اما نهایتاً به خروجی مطبوعی نرسیده حالا میانبر زده و می خواهد با آویزان شدن به طناب زخم کاری۲ تبدیل به شاخ مجازی شود. مقصر محمد حسین مهدویان است که به ذهنش نرسید بعضی از کاراکتر های زخم کاری۲ می توانند راننده هایی بی دیالوگ داشته باشند که نقشهایشان را چنین آقازاده هایی بازی کنند. اگر مهدویان خلاق بود. این شازده هم حال بهتری داشت.»
رضا داوودنژاد در مهمونی
مهمونی مجموعهٔ نمایش خانگی ایرانی در ژانر گفتگو محور به نویسندگی، کارگردانی و مجری گری ایرج طهماسب است که فصل اول آن از نوروز ۱۴۰۱ در رسانهٔ شبکهٔ خانگی نماوا پخش شد؛ همچنین فصل دوم این مجموعه از نوروز ۱۴۰۲ در پلفترم های نماوا و فیلیمو پخش شد. ایرج طهماسب کارگردان ومجری معروف برنامه های کودک بعد از ۵ سال دوری از تلویزیون با فصل سوم برنامه مهمانی به صدا و سیما بازگشت.برنامه ایرج طماسب قرار است در ۹ قسمت عید ۱۴۰۳از شبکه نسیم پخش شود. رضا داوودنژاد در برنامه مهمانی شرکت نکرده است.
رضا داوودنژاد در از سرنوشت
فصل چهارم سریال از سرنوشت به کارگردانی محمدرضا خردمندان و به تهیه کنندگی اکبر تحویلیان به اتفاقات دوران جوانی دو شخصیت اصلی داستان یعنی هاشم و سهراب می پردازد که ایفای نقش آن ها را دارا حیایی و کیسان دیباج بر عهده دارند. رضا داوودنژاد در سریال از سرنوشت ۴ نقش فرزام را کنار بازیگرانی چون مجید واشقانی، حسین پاکدل، لیلا بلوکات، ساناز سعیدی، سیدمهرداد ضیایی، نگین صدق گویا، سولماز غنی، مائده طهماسبی، رضا بنفشه خواه، شاهو رستمی و…بازی کرده است.
رضا داوودنژاد از سرنوشت
رضا داوودنژاد در سریال از سرنوشت/ عکس از متین تحویلیان
رضا داوود نژاد در شهباز
شهباز سریال تلویزیونی به کارگردانی حمید رضا لوافی درباره یک گروه سایبری است که به دنبال هکری بین المللی هستند. رضا داود نژاد در سریال شهباز نقش ماموراطلاعاتی به نام مجید را ایفا نموده است، او در این سریال با آرش مجیدی، علیرضا آرا، رضا داودنژاد، میلاد میرزایی، مهدخت مولایی، نیما نادری، فاطیما بهارمست، غزال نظرو…همبازی بوده است.
رضا داوودنژاد در پنچری
سریال پنچری به کارگردانی برزو نیک نژاد و تهیه کنندگی مهران مهام در ژانر درام، اجتماعی و کمدی ساخته شده و داستان پسری است که همه مقدمات را چیده تا به دختر مورد علاقه اش برسد اما در این مسیر اتفاقاتی رخ می دهد که او برای رسیدن به خواسته اش همه اطرافیانش را به چالش می کشد. رضا داودنژاد در سریال پنچری نقش قادر پیش دست را در کنار بازیگرانی چون مریم سعادت،حمید لولایی، سولماز غنی، یوسف تیموری و…ایفا می کند.

رضا داودنژاد در سن ۴۳ سالگی

رضا داوودنژاد سریال پنچری
رضا داوودنژاد،رضا عطاران، حمید لولایی و یوسف تیموری در پشت صحنه سریال پنچری
رضا داوودنژاد در فراموشی
فراموشی سریالی به کارگردانی سعید سلطانی روایتگر زندگی مردی بازاری و ثروتمند به نام حاج نقی است که به تنهایی در شهرستان روزگار می گذراند.محمد کاسبی، رضا داوودنژاد، برزو ارجمند، مهران رجبی، سحر جعفری جوزانی، فلامک جنیدی، فرهاد بشارتی و… از بازیگران این سریال هستند. رضا داود نژاد چند سال پیش به علت عمل بای پس اشتباه روده و لاغری سریعش سر صحنه فیلمبرداری سریال فراموشی دچار مشکل شد و به بیمارستان منتقل شد، پزشکان عمل پیوند کبد را برای این هنرمند کشورمان لازم دانستند و این پیوند در شیراز با موفقیت انجام شد.
فیلم شناسی رضا داوودنژاد
رضا داوود نژاد در فیلم های سینمایی و سریال های زیر ایفای نقش نموده است.
فیلم های سینمایی رضا داوودنژاد
بیرو:۱۴۰۰
لب خط :۱۳۹۹
لامینور :۱۳۹۸
رضا :۱۳۹۶
مصائب شیرین ۲ :۱۳۹۶
فراری :۱۳۹۴
کلاس هنرپیشگی :۱۳۹۰
روبیت :۱۳۹۰
خیابان های آرام :۱۳۸۹
دردسر بزرگ :۱۳۸۹
زن ها شگفت انگیزند :۱۳۸۹
کنسرت روی آب :۱۳۸۹
مرهم :۱۳۸۹
همه چی آرومه :۱۳۸۹
نیش زنبور :۱۳۸۸
تیغ زن :۱۳۸۷
چپ دست :۱۳۸۴
هوو :۱۳۸۴
هشت پا :۱۳۸۳
روایت سه گانه (اپیزود دوم، شوخی های خدا) :۱۳۸۲
بانوی کوچک :۱۳۸۰
بچه های بد :۱۳۷۹
مصائب شیرین :۱۳۷۷
بی پناه:۱۳۶۵
رضا داوود نژاد (زاده: ۱۳۵۹ – تهران) بازیگر اهل ایران است. وی فرزند علیرضا داوودنژاد کارگردان سینما است. وی داور هفدهمین دوره جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان (۱۳۸۱) بود.

گفتگو با رضا داوود نژادو همسرش
داستان ازدواج و آشنایی شما چطور بود؟
رضا داوود نژاد: داستان آشنایی ما برمی گردد به خواهرهای ما. چند سال پیش خواهر من زهرا، خانه عسل بدیعی خواهرخانم من دعوت بود. برای اولین بار غزل را که می بیند به غزل می گوید بیا عروس ما شو (می خندد) درواقع آشنایی ما به واسطه خواهرهای ما بود.
غزل بدیعی: البته از وقتی این جمله ها رد و بدل شد تا آشنایی من و رضا حدود ۴سال گذشت.
رضا داوود نژاد: بله ۴سال پیش که غزل را برای اولین بار دیدم، پسندیدم (هردو می خندند)… یادم می آید وقتی غزل را دیدم تمام دوروبری هایم به من می گفتند غزل؟ عمرا! مرتب به گوشم می رساندند که غزل دوست ندارد ازدواج سینمایی داشته باشد. اما خب چاره ای نبود (می خندد).
به خاطر ازدواجت تصمیم به لاغر شدن گرفتی؟
نه اتفاقا زمانی که من و غزل آشنا شدیم درست بیشترین وزن زندگی ام را داشتم، آن موقع ۱۸۷ کیلو بودم. از همه هم اعتمادبه نفسم بیشتر بود. من کلا با چاقی ام مشکل نداشتم، شاید دلیل بالا رفتن وزنم هم همین مسئله بود.
گفتیم شاید جزء شرط های ازدواجت پایین آوردن وزن بود.
نه، بعد از دوران آشنایی و نامزدی مان تصمیم گرفتم وزنم را پایین بیاورم. اتفاقا غزل شاکی بود که وزنم را پایین آوردم به بابام می گفت رضا را به من قالب کرده… این چینی است. من که دیدمش چاق بود.
فاصله آشنایی تا ازدواجتان چقدر طول کشید؟
۲سال.
به نظرم هیچ خانواد ه ای مثل خانواده داوودنژاد خانواده بودنشان رو نیست. شما همیشه کنار هم هستید در حالی که خیلی ها اهل به نمایش گذاشتن خانواده نیستند.
واقعا دلیل بودن خود من در سینما تاثیر مستقیم کار پدرم در خانواده بود و همه ما به واسطه پدر و تجربه های او وارد سینما شدیم. نمی توان این موضوع را نفی کرد.
همیشه کنار مادربزرگ و عمه و عمو بوده اید. آیا هنوز هم همان خانواده احساسی و به هم متصل هستید که ما از بیرون می بینیم؟
رضا داوود نژاد: جواب این سؤال را باید از غزل بپرسید.
غزل: صددرصد همان صمیمیتی که دیگران تصور می کنند در خانواده رضا وجود دارد. رابطه همه اعضای خانواده با هم خیلی نزدیک تر از بقیه خانواده هاست. ما هم عمه و خاله داریم اما به این شکل در زندگی هم سهم نداریم. ولی خانواده رضا خیلی عاطفی اند و به هم وابستگی دارند.
این جدا شدن از خانواده بعد از ازدواجت چقدر برایت سخت بود.
رضا داوود نژاد: من از ۱۵ سالگی ام زندگی مجردی را تجربه کردم یعنی از خانواده ام جدا شدم. در فاصله این ۵ سالی که تنها زندگی می کردم و بیشتر دوستانم در کنار من ازدواج کردند متاسفانه بعضی ها طلاق هم گرفتند. حتی دوباره ازدواج کردند و بچه دار هم شدند ولی من هیچ وقت ازدواج نکردم و با اینکه از خانواده ام جدا شده بودم همچنان در کنار همدیگر بودیم. مثلا من با مادربزرگم ۲روز یک بار صحبت می کنم، یا با عمه ام رابطه نزدیکی دارم، با پدر، مادر و خواهرم هم که خیلی بیشتر. ما هرموقع که وقت کنیم دور هم هستیم. این دورهمی ها جزء برنامه های اصلی زندگی مان است.
و شب عروسی گریه نکردی؟
رضا داوود نژاد: نه اصلا گریه نکردم. غزل دورشدن از پدرومادرش برایش آسان نبود و خیلی جای خالی پدرومادرش را احساس می کرد اما به حد گریه وزاری نرسید.
من اولین بار که خانه گرفتم و از خانه پدرم وسایلم را جمع کردم که به خانه خودم ببرم، این اتفاق برایم افتاد. مادرم و خواهرم گریه کردند اما فقط همان یک بار گریه کردند چون زمانی که در خانه بودم خیلی شر بودم و همه را اذیت می کردم! بعد از رفتنم خانواده ام به آرامش رسیدند!
تو از ۱۵سالگی فعالیت کاری داشتی و دستت در جیب خودت بود.
رضا داوود نژاد: بله، وقتی تصمیم گرفتم تنها زندگی کنم پدرم به من گفت باید دیگر دستت هم در جیب خودت باشد. ندارم و پول آب و برق و تلفن من را بدهید، وجود ندارد. من اصولا آدمی نیستم که یکجا بنشینم
غزل: رضا کلا نمی تواند در خانه بماند، آدمی است که درکل آرام و قرار ندارد.
زندگی با رضا با آن تصوراتی که در ذهنت بود تطبیق داشت یا با آدم جدیدی روبه رو شدی؟
غزل: یکسری از خصوصیات رضا را می شناختم اما خب یکسری چیزها هم هست که در زندگی با آن روبه رو شدم. اما آنقدر مسئله دار نبود که جا بخورم. اگر کسی خوب زندگی کند فرقی نمی کند که سینمایی باشد یا غیرسینمایی.
بدترین قسمت زندگی با یک بازیگر چیست؟
رضا داوود نژاد: غزل نسبت به من خیلی آدم آرامی است. بعضی وقت ها به صحنه که می آید همه از من شکایت می کنند. همه به او می گویند «غزل تو چطور با او زندگی می کنی؟! رضا آرام و قرار ندارد.» من در صحنه آدم پرانرژی ای هستم وحتی شده که ترقه برتکانم! بچه ها همیشه از شلوغ کاری های من شکایت دارند. غزل هم گاهی صدایش در می آید که بابا رضا کمی مراعات کن.
همیشه کنار مادربزرگ و عمه و عمو بوده اید. آیا هنوز هم همان خانواده احساسی و به هم متصل هستید که ما از بیرون می بینیم؟
رضا داوود نژاد: غزل نسبت به من خیلی آدم آرامی است. بعضی وقت ها به صحنه که می آید همه از من شکایت می کنند. همه به او می گویند «غزل تو چطور با او زندگی می کنی؟! رضا آرام و قرار ندارد.» من در صحنه آدم پرانرژی ای هستم وحتی شده که ترقه برتکانم! بچه ها همیشه از شلوغ کاری های من شکایت دارند. غزل هم گاهی صدایش در می آید که بابا رضا کمی مراعات کن

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.