ایرانی توانمند
Business is booming.

۳۰ روستای لرستان به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان گفت:

0 163

۳۰
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان گفت: در سالجاری ۳۰ روستای این استان به شبکه ملی اطلاعات متصل و پوشش تلفن همراه برای ۲۷ روستا محقق می‌شود.

“شهاب حیدری” روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اکنون بیش از ۹۲ هزار و ۲۵۰ مشترک فعال پهن باند ثابت در روستاها و مناطق محروم استان خدمات ارتباطی را دریافت می کنند.

وی ادامه داد: اتصال به شبکه های ارتباطی مزایایی مانند ارائه خدمات نوین، توسعه زیرساخت‌های الکترونیکی، حذف مراجعه غیرضروری به شهرها، افزایش سطح خدمت‌رسانی دستگاه‌های اجرایی به مردم و کاهش شکاف دیجیتال بین نقاط شهری و روستایی دارد.

به گفته وی توسعه شبکه تلفن مناطق محروم استان یک اولویت و در این زمینه احداث ۳۵ سایت جدید ارتباطی، تامین پوشش ارتباطی برای ۵۰ روستای دیگر توسط اپراتورهای تلفن همراه و ارتقای فناوری بیش از ۴۰ روستا از دیگر پروژه‌های در حال اجرا است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان از محل منابع طرح توسعه خدمات مناطق محروم (USO)، برای توسعه ارتباطات روستایی استان و دستیابی آنها به شبکه ملی اطلاعات هزینه شده است.

حیدری اظهار داشت: تاکنون برقراری پوشش کامل ارتباطی در ۹۸ درصد مناطق، بهره‌مندی ۷۶ درصدی از شبکه پرسرعت اینترنت نسل چهار، پوشش ۹۱ درصدی روستاها از شبکه‌های ارتباطی و تجهیز ۸۲ درصد روستاها به خطوط تلفن ثابت صورت گرفته است.

وی افزود: تحت پوشش بودن ۲ هزار و ۵۷۸ روستا از شبکه‌های ارتباطی، واگذاری ۲ هزار و ۳۳۴ خط ارتباطی روستایی و نصب و راه‌اندازی هزاران سایت نسل اول تا چهارم اپراتورهای تلفن همراه از جمله اقدامات این اداره کل جهت تحقق دولت الکترونیک است.

حیدری بیان کرد: با راه اندازی ۲ سایت در روستای بلوکان مردم روستاهای دوبلوکان، قاضی آباد، سیوله، شنگان و احمدآباد شهرستان ازنا اردیبهشت امسال از خدمات شبکه ملی اطلاعات و همچنین شبکه اینترنت پرسرعت نسل چهارم بهره مند شدند.

گفتنی است ۵۱ نقطه کور ارتباطی در استان شناسایی و به گفته حیدری موافقت اولیه برای تامین اعتبار رفع مشکل آنتن‌دهی این مناطق اخذ شده است.

امتیاز post

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.