ایرانی توانمند
Business is booming.

اعطای زمین رایگان به تولیدکنندگان برق

0 187

علی رسولیان رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی درباره قطعی برق واحد‌های صنعتی و مشکلات تامین برق آن‌ها، اظهار کرد: آنچه که مهم است ما باید زیر ساخت‌های لازم برای فعالیت بنگاه‌های تولیدی را فراهم کنیم.

در طول یک سال گذشته تولید رشد بسیار مناسبی را تجربه کرده است و بنگاه‌های زیادی یا افتتاح شدند یا به چرخه تولید بازگشتند. رشد تولید و صنعت به میزان بوده است که بتوانیم آن را در مسیر تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری بدانیم.

رسولیان بیان کرد: تامین برق امروز به مشکل ما در شهرک‌های صنعتی تبدیل شده است ما در سازمان صنایع کوچک و شهر‌ک‌های صنعتی برای شروع فعالیت هر متر از زمین و ایجاد زیرساخت در آن، ۳۱۳ هزار تومان هزینه پرداخت می‌کنیم، اما اعلام آمادگی کردیم برای احداث واحد‌های chp در شهرک‌ها، برای هر مگاوات ۱۰۰ متر زمین رایگان ارائه خواهیم کرد و این مورد را به تمام بخش‌ها و ارگان‌ها اعلام کرده‌ایم.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی افزود: برای احداث واحد‌های تولید برق با انرژی خورشیدی هم بخشی از زمین‌ها شناسایی شده و بنا داریم تا یا با حداقل قیمت یا بهرصورت رایگان در اختیار بنگاه‌ها قرار بگیرد. بیش از ۵ هزار هکتار سقف در شهرک‌های صنعتی داریم که پیشنهاد بهره گیری از آن برای تولید برق را به وزارت نیرو اعلام کردیم.

بیشتربخوانید:احتمال ثبت رکورد مصرف ۶۰ هزار مگاوات برق

او تصریح کرد: ما در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کمبودی در تامین زیر ساخت‌های انتقال برق نداریم بلکه کمبود برقی که در سطح کشور ایجاد می‌شود باعث بروز مشکلاتی برای واحد‌های صنعتی می‌شود.

باید فشار کمبود برق از واحد‌های تولیدی برداشته شده و روی صرفه جویی در همه بخش‌ها متمرکز شود. قطعی برق باید مطابق برنامه ریزی و با اطلاع قبلی انجام شود تا ضرر و آسیبی به واحد‌های تولیدی تحمیل نشود.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی بیان کرد: با افزایش گرما تعداد دفعات قطع برق افزایش پیدا می‌کند درحالی که شرایط و زیرساخت‌ها برای تامین برق واحد‌ها تامین شده است.

رسولیان درباره مشکلات تامین سوخت برای واحد‌های فعال در شهرک‌های صنعتی بیان کرد: گاهی واحد‌های مجهز به ژنراتور‌های گازوئیل سوز با مشکلاتی مواجه می‌شوند، اما برای استفاده از ژنراتور‌های گازسوز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تامین گاز انجام شده و ما آمادگی تامین سوخت آن‌ها را داریم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

امتیاز post

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.