ایرانی توانمند
Business is booming.

مهارت های نرم افزاری چیست؟

0 112

مدیران استخدام به طور معمول برای کاندیداهای شغلی با مهارت های سخت و مهارت های خاصی نگاه می کنند. مهارت های سخت مهارت های خاص شغلی و دانش شما نیاز به انجام یک کار است. اما مهارت های نرم و مهارت های مختلف چگونه متفاوت است؟

مهارت های سخت مهارت هایی هستند که می توانید از طریق آموزش و پرورش، برنامه های آموزشی، گواهینامه ها، و آموزش های درسی به دست آورید. این ها معمولا مهارت های قابل اندازه گیری هستند که می توانند به راحتی تعریف و ارزیابی شوند.
برای مثال، یک مهارت سخت برای یک حرفه ای فناوری اطلاعات ممکن است برنامه نویسی کامپیوتری باشد، در حالی که مهارت سخت برای نجار ممکن است دانش فرسایش چوب باشد.
از سوی دیگر، مهارت های نرم افزاری مهارت های بین فردی (افراد) است. اینها تعریف و ارزیابی بسیار سخت تر است. در حالی که مهارت های سخت کار خاصی دارند، اکثر کارفرمایان در جستجوی نامزدهای شغلی مشابه مهارت های نرم شان را دنبال می کنند. مهارت های نرم افزاری شامل مهارت های ارتباطی، مهارت گوش دادن و همدلی است .
در ادامه برای تعریف دقیق تر مهارت های نرم افزاری و برخی نکات برای تاکید بر مهارت های نرم افزاری خود در هنگام جستجوی شغلی در ادامه آمده است.
چه کسی مهارت های نرم افزاری دارد؟
مهارت های نرم افزاری ویژگی های شخصی، ویژگی های شخصیتی، نشانه های ذاتی ذاتی و توانایی های ارتباطی مورد نیاز برای موفقیت در کار است. مهارت های نرم افزاری مشخص کننده آن است که چگونه یک فرد در روابط خود با دیگر افراد دیگر تعامل دارد.
بر خلاف مهارت های سخت که یاد گرفته می شوند، مهارت های نرم افزاری شبیه به احساسات یا بینش هایی است که به مردم امکان می دهد “دیگران” را بخوانند.
این ها برای یادگیری بسیار سخت تر است، حداقل در یک کلاس سنتی. آنها نیز اندازه گیری و ارزیابی بسیار سخت تر است.
مهارت های نرم افزاری شامل نگرش، ارتباط ، تفکر خلاق ، اخلاق کاری، کار گروهی ، شبکه سازی، تصمیم گیری ، مثبت، مدیریت زمان ، انگیزه ، انعطاف پذیری ، حل مسئله ، تفکر انتقادی و حل منازعات است .
در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد تفاوت مهارت های سخت و مهارت های نرم افزاری وجود دارد .
چرا کارفرمایان درباره مهارت های نرم افزاری مراقبت می کنند؟
آسان است بدانید که چرا کارفرمایان می خواهند کاندیداهای کاری با مهارت های خاص سخت بگیرند. پس از همه، اگر شما نجاری را استخدام می کنید، او نیاز به مهارت در نجاری دارد.
با این حال، مهارت های نرم افزاری برای موفقیت تقریبا تمام کارفرمایان مهم است. پس از همه، تقریبا هر کار نیاز به کارمند دارد تا به نحوی با دیگران ارتباط برقرار کند. بنابراین، توانایی برقراری ارتباط خوب با دیگران در هر کار مهم است.
یکی دیگر از دلایل استخدام مدیران و کارفرمایان برای متقاضیان با مهارت های نرم افزاری است، زیرا مهارت های نرم افزاری مهارت های قابل انتقال است که می تواند بدون توجه به شغلی که فرد در آن کار می کند استفاده شود. این باعث می شود نامزد شغل با مهارت های نرم افزاری بسیار کارآمد سازگار باشد.
همچنین به دلیل اینکه مهارت های نرم افزاری در طول زمان به دست می آید – برخلاف کسانی که در یک دوره کوتاه در کلاس یا برنامه آموزشی به دست می آیند، افراد با مهارت های نرم افزاری اغلب به عنوان زمینه های منحصر به فرد و گسترده ای که می توانند شرکت را متنوع کرده و به کارایی بیشتر .
مهارت های نرم افزاری در کارهای مبتنی بر مشتری بسیار مهم هستند. این کارکنان به طور معمول در تماس مستقیم با مشتریان قرار دارند. چندین مهارت نرم افزاری برای توانایی گوش دادن به یک مشتری و ارائه آن مشتری با سرویس مفید و مؤدبانه می باشد.
نکاتی برای برجسته کردن مهارت های نرم افزاری شما

امتیاز post

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.