ایرانی توانمند
Business is booming.

ثبت بیش از ۴ هزار نیاز پژوهشی در سامانه تاپ

معاون آموزش پژوهش و فناوری وزارت صمت اعلام کرد

0 130

ثبت بیش از ۴ هزار نیاز پژوهشی تا نیمه دوم سال ۱۳۹۹ در سامانه تاپ/ استخراج ۹۳۷ نیاز پژوهشی بنگاهها در مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صمت
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت اعلام کرد: بیش از ۴ هزار نیاز تا نیمه دوم سال ۱۳۹۹ از سوی بنگاه ها در سامانه تاپ ثبت شده است که این نیازها با تکیه بر توان تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفت و در نهایت ۹۳۷ پروژه معتبر استخراج گردید.
شاتا، برات قبادیان با بیان این مطلب، افزود: سرمایه های عظیم انسانی باید در قالب تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه به گونه ای درست هدایت شده تا اثربخشی اقتصادی آنها افزایش یابد که بر این اساس طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) با هدف بهره برداری بهینه از ظرفیت بنگاه های تولیدی و خدماتی و به کارگیری توانمندی های دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی، اعضاء هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و فارغ التحصیلان مشمول نظام وظیفه سربازی در رفع نیازهای پژوهشی و فناورانه آن ها تعریف شده است.

وی ادامه داد: در این راستا سامانه ای برای صرفه جویی در زمان، تسهیل تعاملات، ارزیابی و نظارت در قالب طرح تاپ ایجاد شده و متقاضیان طرف عرضه و تقاضا و ارکان سیاستگذار، برنامه ریز و ناظر با سطوح مختلف دسترسی از آن استفاده می کنند طراحی شده است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت گفت: این سامانه با آدرس www.iranetop.ir قابل دسترسی است و در قالب آن مکانیزم دریافت، طبقه بندی، پردازش، رصد و پایش داده های دو سطح طرف تقاضا و طرف عرضه انجام می شود.

استخراج نیازهای پژوهشی بنگاهها در مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صمت

قبادیان اضافه کرد: در نیمه دوم سال ۹۹، مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صمت اقدام به استخراج و طبقه بندی نیازهای اعلام شده از طرف بنگاه های سراسر کشور از طریق سامانه تاپ نموده است.

وی گفت: این نیازها در طول دوران بهره برداری از سامانه تاپ جمع آوری شده و طبقه بندی این نیازها برای اولین بار صورت می گیرد، بنگاه های صنعتی و معدنی جهت استفاده از ظرفیت طرح تاپ، آن دسته از نیازهای پژوهشی خود را که قابلیت طرح در فضای دانشگاهی کشور دارد در این سامانه ثبت نموده اند و این روند همچنان در جریان است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت ادامه داد: مطابق آخرین بررسی های این مرکز، بیش از چهار هزار نیاز تا نیمه دوم سال ۹۹ از سوی بنگاه ها در سامانه تاپ ثبت شده است، که این نیازها با تکیه بر توان تخصصی در اختیار، مورد ارزیابی قرار گرفت و در نهایت ۹۳۷ پروژه معتبر استخراج گردید.

قبادیان گفت: مطابق این گزارش که به تفکیک استان های کشور تهیه شده است، استان های اصفهان، البرز، هرمزگان و خوزستان دارای بیشترین پروژه های ثبت شده هستند و بیشترین پروژه ها در رشته های مکانیک، مدیریت و آمار، معدن، برق و متالورژی تعریف شده است.

امتیاز post

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.