ایرانی توانمند
Business is booming.

تمرکز دانشگاه آزاد بر شناسایی اعضای هیئت علمی فناور

وحید ضرغامی قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی

0 176

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فراخوان شناسایی اعضای هیئت علمی فناور دانشگاه آزاد اسلامی تا ۱۱ تیر ماه ادامه دارد؛ براساس آئین‌نامه حمایت از فعالیت‌های فناورانه، شناسایی اعضای هیئت علمی در دستور کار قرار گرفته است.

خبرگزاری تسنیم: دکتر “وحید ضرغامی” قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه و شیوه‌نامه حمایت از فعالیت‌های فناورانه اعضای هیئت علمی در آبان سال ۹۹ گفت: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب برای اولویت‌بخشی به موضوعات فناورانه و علمی، دانشگاه آزاد اسلامی گفتمان دانشگاه کارآفرین و حل مسئله را در راس اقدامات خود قرار داده است.

وی ادامه داد: در کنار بسترسازی ساختاری برای زیرساخت‌سازی فناورانه در دانشگاه آزاد اسلامی، شیوه‌نامه‌ها و آیین‌نامه‌ها جهت تسهیل این امورات نیز در دستور کار قرار گرفت تا فعالیت‌های فناورانه با چابکی پیش روند و آنچه اهمیت دارد، وجود اراده بالا در ساختار دانشگاه آزاد اسلامی برای جهش در حوزه‌های فناورانه است.

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری ادامه داد: در راستای گفتمان جدید دانشگاه آزاد اسلامی، آیین‌نامه حمایت از فعالیت‌های فناورانه در هیئت رئیسه این دانشگاه تصویب و ابلاغ شد؛ براساس این آئین‌نامه، شناسایی اعضای هیئت علمی فناور به منظور تشویق و ارائه تسهیلات در دستور کار قرار گرفت و مطابق آن فراخوان برای شناسایی اعضای هیات علمی باید در دو نوبت در سال صورت گیرد. مرحله نخست اجرایی در دی ماه و بهمن ماه ۹۹ با شناسایی ۲۹۰ عضو هیات علمی از میان حدود ۵۰۰ پرونده دریافتی صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به دستورالعمل اجرایی بخشنامه، نوبت دوم اجرایی فرآیند در خرداد ماه و این بار در سامانه ساجد انجام شد؛ براساس برنامه زمان‌بندی شده، اعضای هیئت علمی فناور به مدت ۲۰ روز تا تاریخ ۱۱ تیرماه ۱۴۰۰ می‌توانند اطلاعات مورد نیاز را در سامانه “ساجد” بارگذاری کنند.

دکتر ضرغامی گفت: پس از دریافت اطلاعات، معاونین پژوهشی یا علمی واحد، رئیس واحد و در مرحله سوم معاون پژوهش و فناوری و رئیس استان، پرونده متقاضیان را بررسی و در نهایت پرونده‌های تایید شده به کمیته اجرایی ارجاع می‌شود. برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته تا در سامانه ساجد، مستندی در قالب گواهی تاییدیه به اعضای هیات علمی ارائه شود.

امتیاز post

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.