ایرانی توانمند
Business is booming.

نخستین شرکت خصوصی جهان، مجوز حمل مسافر به فضا را دریافت کرد

0 173

شرکت خصوصی “ویرجین گلکتیک Virgin Galactic”  به نخستین مجموعه غیردولتی جهان مبدل شده که از سوی اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده، مجوز حمل مسافر به فضا را دریافت کرده است.

یک شرکت خصوصی با نام “ویرجین گلکتیک” برای نخستین بار توسط اداره هواپیمایی فدرال ایالات متحده آمریکا، مجوز حمل مسافر به فضا را دریافت کرده است که در نوع خود بی‌نظیر است. این شرکت اعلام کرده است سه پرواز آزمایشی آخر خود از جمله نخستین پرواز آزمایشی خدمه، در ماه‌های آینده انجام می‌شود.

شرکت خصوصی ویرجین گلکتیک

تأسیسات “ویرجین گلتیک” برای انجام پروازهای فضایی در نیومکزیکو آمریکا واقع است؛ موتور هیبریدی طراحی شده توسط “ویرجین گلتیک” می‌تواند فضاپیمای این شرکت را با سرعت ۳۶۷۵ کیلومتر در ساعت به ارتفاع ۸۹ کیلومتری فضا بفرستد.

در جریان پروازهای آزمایشی قبلی، اطلاعاتی در مورد عملکرد تثبیت‌کننده‌های موتور این فضاپیما و ابزار کنترل پرواز و نیز شرایط کابین پرواز جمع‌آوری شده است؛ سیستم‌های پروازی جدید نصب شده بر روی فضاپیمای مذکور، کنترل بهتر آن را ممکن می‌کند.

شرکت ” ویرجین گلکتیک” (Virgin Galactic‎) از اولین فضاپیمای “اسپیس‌شیپ ۳” (SpaceShip III) خود رونمایی کرد.
این شرکت (۳۰ مارس) از هواپیمای فضایی خود به نام”VSS Imagine” که پوشش آیینه‌ای دارد، رونمایی کرد. این فضاپیما جدید توسط شرکت ویرجین گلکتیک مستقر در نیومکزیکو ساخته شده و از دیگر فضاپیماها ماژولارتر خواهد بود.هواپیمای فضایی یک وسیله نقلیه هوایی است که می‌تواند مانند یک هواپیما در جو زمین پرواز کند و مانند یک فضاپیما در خلاء فضا مانور دهد.

آزمایشات پرواز این فضاپیما در جو زمین قرار است تابستان امسال در آسمان نیومکزیکو آغاز شود و در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش‌های اولیه ، پروازهای زیر مداری این فضاپیما در سال‌های آینده انجام خواهد شد.

همانند دیگر فضاپیمای ویرجین گلکتیک به نام “وی‌اس‌اس یونیتی” (VSS Unity) ، VSS Imagine نیز برای حمل انسان و آزمایش‌های علمی به داخل و خارج از فضای زیر مداری طراحی شده است.VSS Unity یک وسیله نقلیه SpaceShipTwo است.
این دو فضاپیما هم اکنون در مرکز تجاری ویرجین گلکتیک فرودگاه اسپیس پورت آمریکا در نیومکزیکو هستند و پرواز آزمایشی دیگر VSS Unity برای ماه مه برنامه ریزی شده است.

امتیاز post

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.