ایرانی توانمند
Business is booming.

معدن خراسان همپای صنعت باید فعال شود

وزیر صمت در آیین افتتاحیه مجموعه کارخانجات نوشیدنی بیسمارک کاشمر:

0 47

وزیر صمت در آیین افتتاحیه مجموعه کارخانجات نوشیدنی بیسمارک کاشمر:
معدن خراسان همپای صنعت باید فعال شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت از ضرورت فعالیت حوزه معدن خراسان همپای حوزه صنعت آن تأکید کرد.

شاتا، علیرضا رزم حسینی در این آیین با ادای احترام به ساحت شهدای نظام و انقلاب اسلامی بویژه شهدای شهرستان کاشمر، گفت: از حضور و همراهی عموم مردم، فعالان اقتصادی و مسئولان شهرستان به جهت ایجاد وفاق و همدلی در مسیر توسعه شهرستان قدردانی می کنم.

وی ضمن گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن، اظهار داشت: امروز کشور در حوزه معدن با رشد ١٣/٣ درصدی و در حوزه صنعت با رشد ٧/١ درصدی در سال گذشته، دستاوردهای ارزشمندی برای صنعتگران و معدن کاران کشور بدست آمد.

وی با اشاره به سهم هفتاد و پنج درصدی صنعت و پتروشیمی در ارزش صادرات غیرنفتی کشور افزود: بیش از دو میلیون و پانصد هزار نفر در بخش صنعت و قریب ٢۵٠ هزار نفر در بخش معدن به صورت مستقیم شاغل می باشند.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۶ هزار معدن فعال در کشور و اجرای طرح آزادسازی ۶ هزار محدوده و معدن غیرفعال، خاطر نشان کرد: ظرفیت های بسیار گسترده استان خراسان رضوی و شهرستان کاشمر بویژه بخش خصوصی فعال آن می بایست هر چه سریعتر در مسیر توسعه معادن و صنایع معدنی این استان به کار گرفته شده و با سرمایه گذاری های متعدد زمینه رشد همه جانبه را فراهم نماید.

وزیر صمت با ابراز امیدواری از پیشرفت حوزه معدنی استان همپای حوزه صنعتی آن در آینده نزدیک، تصریح کرد: یا وجود بارگاه مطهر امام رضا(ع) و پتانسیلهای متعدد در حوزه های مختلف باید روز به روز شاهد پیشرفت و اشتغالزایی جوانان و توسعه مناطق مختلف خراسان رضوی باشیم.

امتیاز post

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.