ایرانی توانمند
Business is booming.

ثبت‌نام مسابقه توانمند آغاز شد

959

ثبت‌نام مسابقه ملی توانمند آغاز شد

ثبت نام پنجمین مسابقه ملی توانمند از پنجم تا بیستم شهریورماه در سایت باشگاه نانو انجام می شود.

پنجمین مسابقه ملی توانمند شامل دو مرحله است؛ مرحله اول به‌صورت مجازی و مرحله نهایی با حضور برگزیدگان مرحله اول به صورت عملی طی سه روز در محل نمایشگاه بین‌المللی فناوری‏ نانو (IRANNANO۱۴۰۱) و در سه مقطع دوره دوم ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم به صورت حضوری برگزار می‏‌شود.

دانش‌آموزان از ۴ شهریورماه ۱۴۰۱ می‌توانند نرم‌افزار مسابقه را نصب کنند.

مهلت ثبت‌نام مسابقه توانمند

مهلت ثبت‌نام مسابقه توانمند و زمان شرکت در مرحله اول از تاریخ ۵ شهریور الی ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۱ است.

دانش‌آموزان برای ثبت‌نام اولیه می‌بایست با مراجعه به سایت باشگاه نانو (www.nanoclub.ir) در صفحه مربوط به مسابقه توانمند اپلیکیشن مسابقه توانمند را نصب نموده و مراحل ثبت‌نام را انجام دهند. لازم به ذکر است مسابقه به صورت گروهی است و کافیست فقط یک نفر از اعضای گروه اپلیکیشن را نصب کند و در حین مسابقه به صورت گروهی این مرحله از مسابقه را پیش ببرند.

برای دریافت و نصب اپلیکیشن مسابقه توانمند از روز ۴ شهریور ماه ۱۴۰۱ وارد صفحه مسابقه توانمند شوید.

مسابقه ملی توانمند

مسابقه ملی توانمند برای اولین بار در سال ۱۳۹۵ و با هدف ایجاد انگیزه و هیجان بین دانش آموزان علاقه مند به رقابت در فضای علمی آغاز شد. در اولین دور مسابقه، ساخت ریسمان نانویی محور اصلی مسابقه بود و در دوره های بعد، به محورهای آن افزوده شد به طوریکه در چهارمین دور این مسابقه، شرکت کنندگان در سه مرحله با هم رقابت کردند.در پنجمین مسابقه ملی توانمند فرآیند به شکل جذابی تغییر کرده است.
در مرحله مقدماتی مسابقه توانمند، دانش آموزان اپلیکیشن مسابقه توانمند را نصب کرده و به سوالات تستی و یک سوال تشریحی و یک فعالیت جذاب علمی پاسخ می دهند. فضای رقابتی موجود بین تعداد کثیری از دانش آموزان حاضر در این مسابقه سبب افزایش شور و هیجان در شرکت کنندگان خواهد شد. شرکت کنندگان در حین انجام مراحل مسابقه، ضمن تجربه شور و هیجان، با یکی از مهمترین علوم روز دنیا یعنی فناوری نانو آشنا می‌شوند.
موضوعات مرحله آخر مسابقه نیز در سه گروه ابتدایی دوم، متوسطه اول و متوسطه دوم به گونه‌ای طراحی شده که هم دانش آموزان علاقه‌مند و متخصص در حوزه فناوری نانو بتوانند رقابت کنند و هم دانش‌آموزانی که در این حوزه به تازگی وارد شده‌اند.

 

۴.۹/۵ - (۸ امتیاز)

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.