ایرانی توانمند
Business is booming.

اصطلاح کاکولد یا رابطه فاخته گری

5,028

اصطلاح کاکولد یا رابطه فاخته گری چیست؟

اصطلاح کاکولد یا رابطه فاخته گری (Cuckold) ریشه فرانسوی دارد (Cucuault) کوکو مرغی است که تخم هایش رو میذاره زیر پرنده دیگری، بعضی ها به غلط به این انحراف جنسی فاخته گری می گویند که اشتباه است. فاخته بیچاره از این اخلاق ها ندارد و هیچ وقت از دیدن رابطه جنسی همسرش با یک پرنده نر دیگه لذت نمیبره آوای فاخته همان آوای دلنشین پرنده ای است که انگار کوکو می کند شاید به خاطر همین اشتباه گرفتنش.
کالولد یا فاخته گری به عنوان یک انحراف جنسی

وقتی کالود به عنوان یک انحراف جنسی است که مردی با دیدن رابطه جنسی همسرش با یک مرد غریبه به لذت جنسی میرسه. معادلش توی خانم ها میشه Cuckquean. که در این حالت زنی از دیدن رابطه جنسی همسرش با زنان دیگر لذت میبرد. این اختلال در واقع نوعی انحراف جنسی است و گفته میشه که حتی در همجنس گراها هم دیده میشه. جالبه که وقتی در اینترنت در جستجوی مطالب مرتبط بودم، به وبسایت های خارجی برخوردم که Cuckold dating بودند یعنی اونهایی که کالود بودند و دنبال فردی بودند که به مقاصدشون برسن میتونستن ثبت نام کنن و با یک فرد دیگری date کنن بنا به برخی نظریه ها افراد کالود احتمالا در کودکی شاهد رابطه جنسی پدر و مادرشون بودن و این مساله تاثیر مهمی در زندگی شون گذاشته و باعث شده در بزرگسالی کاکولد بشن برای مطالعه انواع دیگر انحرافات جنسی به مقاله انواع انحرافات جنسی از دکتر علی کربلایی مراجعه کنید.

درمان کاکولدیسم موجب می شود تا جامعه از آسیب های ناشی از مخرب ترین انحراف جنسی در امان باشد. به عبارت کلی کاکولدیسم یک انحراف بسیار خطرناک و تمام عیار است که اگر در جامعه گسترش یابد بعد از مدتی شاهد فروپاشی جامعه خواهیم شد. در تعریف کاکولدیسم باید اشاره شود که این اختلال شامل به اشتراک گذاشتن شریک جنسی خود با دیگران است.

یعنی فرد از این که مشاهده کند شریک جنسی او با فردی دیگر وارد رابطه جنسی می شود لذت می برد. این موضوع نیاز به درمان حرفه ای دارد ولی افرادی که گرفتار چنین مشکلی هستند همواره خودشان را سالم و بدون هیچ مشکلی می دانند.

رابطه کاکولد

رابطه کاکولد یک مفهوم یا تئوری در زمینهٔ فلسفه و نظریه پردازی است که به تازگی مورد توجه قرار گرفته است. این مفهوم اولین بار توسط فیلسوف فرانسوی به نام پیر دیوید کاکولد (Pierre-David Cabanis) در قرن ۱۸ معرفی شد و از آن زمان به عنوان یک موضوع مورد بحث و تحقیق در فلسفه، علوم اعصاب و روان شناسی شناخته می شود.

رابطه کاکولد به تفسیر انسان به عنوان یک موجود فیزیکی و شیمیایی تأثیر گذار بر روی عقل و رفتار انسانی می پردازد. این تئوری بر این ایده مبتنی است که عقل و روح انسان ناشی از فرآیندهای شیمیایی و فیزیولوژیکی در مغز و سیستم عصبی انسان است.

به طور کلی، رابطه کاکولد تصور می کند که تمام رفتارها، عقلانیت، ادراک، احساسات و ذهنیت انسان به عوامل فیزیکی و شیمیایی درون بدن باز می گردد. این تئوری ادعا می کند که مواد شیمیایی مختلف در مغز و سیستم عصبی انسان مسئولیت ایجاد افکار و احساسات را دارند و عقل و ذهن انسان نتیجهٔ تعامل این مواد شیمیایی است.

رابطه کاکولد به عنوان یکی از اصول مهم فلسفی متغیر، مورد انتقادهای زیادی از سوی دیگر نظریه پردازان و روان شناسان قرار گرفته و هنوز هم موضوع بحث و جدل است. بسیاری از افراد و نظریه پردازان در زمینهٔ علوم شناختی و روان شناسی به تأثیرات مواد شیمیایی در مغز انسان اعتقاد دارند، اما این اعتقاد به معنای کاملی منکر شدن ارتباط عقلانیت و عقل انسان با مواد شیمیایی و فیزیولوژیکی نیست. به عبارت دیگر، رابطه کاکولد تصویر آزمایشی از تأثیر مواد شیمیایی بر عقل و رفتار انسان را ارائه می دهد، اما نه تمام توانمندی های عقلانیت و روانی انسان را از پیش زمینه می برد.

در نتیجه، رابطه کاکولد موضوع مورد بحث و پژوهش در حوزه های مختلف علوم انسانی مانند فلسفه، علوم شناختی، علوم اعصاب و روان شناسی است و هنوز هم موضوع تأمل و بحث فلسفی است.

اختلال تماشای رابطه جنسی همسر خود با فردی دیگر به عنوان یکی از اختلالات جنسی در روان شناسی شناخته می شود و به عنوان “Cuckoldry Fetish” یا “Voyeuristic Cuckoldry” نیز شناخته می شود. این اختلال معمولاً به افرادی اشاره دارد که لذت می برند یا جذبه جنسی احساس می کنند از دیدن همسر یا شریک جنسی خود در رابطه جنسی با شخص دیگری بیرون از ازدواج یا رابطه شان. افراد مبتلا به این اختلال به عنوان “کاکولد” شناخته می شوند.

این اختلال بیشتر در مورد مردان گزارش شده است و ممکن است به این شکل ظاهر شود که مرد تمایل دارد همسر یا شریک جنسی خود در حالتی که با شخص دیگری رابطه جنسی دارد ببیند یا از آن تماشا کند. افراد مبتلا به این اختلال معمولاً از این تماشا لذت جنسی می برند و ممکن است به عنوان بخشی از زندگی جنسی خود این تماشا را ترجیح دهند.

اهمیت این اختلال بیشتر در مواردی است که این امر به صورتی نامطلوب و با ترتیب نشده رخ دهد و به مشکلات در رابطه جنسی یا روابط زناشویی منجر شود. به عبارت دیگر، اگر یکی از شریک ها احساس می کند که این تماشا برای او یا اون آزاردهنده یا نامناسب است، ممکن است مشکلات و تعارضات در رابطه جنسی و زناشویی به وجود آید.

در صورتی که این اختلال به مشکلات رابطه ای منجر شود یا برای فردی مشکل ساز باشد، مشاوره روان شناختی یا درمان متخصص در زمینه روان شناسی جنسی ممکن است به عنوان یک راه حل موثر مورد نیاز باشد. اهمیت درک و مدیریت این اختلال در مراقبت از سلامت جنسی و روانی افراد و زناشویی آن ها بسیار مهم است.

کاکولدیسم چیست؟

کاکولدیسم چیست؟ همانگونه که گفته شد، فردی که دچار اختلال کاکولد (Cockold) است از دیدن رابطه جنسی شریک جنسی خویش با فرد دیگر لذت می برد. یعنی این افراد به جای آنکه خودشان با شریک جنسی شان وارد رابطه جنسی شوند، علاقه دارند تا فردی غریبه این کار را انجام دهد و آنها از طریق مشاهده چنین صحنه ای به لذت دست پیدا می کنند.

در واقع افرادی که گرفتار اختلال کاکولدیسم هستند از طریق مشاهده رابطه جنسی همسرشان با یک فرد غریبه به برانگیختگی جنسی دست پیدا می کنند.

خانمی قربانی کاکولد با چشمانی اشک آلود در حالیکه گریه میکرد گفت دکتر به دادم برس. که شوهرم من و مجبور کرده با یک غریبه بخوابم. چقدر زیاد شده. یک مورد آقا هم هفته پیش داشتم. شوهر این خانم از مشاهده رابطه جنسی همسرش با یک غریبه لذت میبرد. اون آقایی که هفته پیش آمده بود میگفت این مسئله فقط توی رابطه جنسی هست و وقتی رابطه جنسی تمام میشه اگر اون مرد توی اتاق پذیرایی حتی کنار همسرم بنشیند هم من غیرتی میشوم. یعنی در خارج از اتاق خواب حتی دستش نباید به دست خانمم بخورد.
معنی رابطه کاکولد اصطلاحی است که اغلب در زمینه روابط انسانی، به ویژه در بحث در مورد تمایلات جنسی و خیانت استفاده می شود. این به موقعیتی اشاره دارد که در آن شریک زندگی مرد (معمولاً یک همسر یا شریک زن) با مرد دیگری، اغلب با آگاهی و رضایت شریک اصلی، درگیر فعالیت جنسی می شود. این اصطلاح ریشه تاریخی دارد و قرن ها در ادبیات و بحث های مربوط به پویایی جنسی مورد استفاده قرار گرفته است.

تعریف و خاستگاه فاخته

اصطلاح “فاخته” در اصل از گونه پرنده ای به نام “فاخته” گرفته شده است. این پرندگان به خاطر تخم گذاری در لانه گونه های دیگر پرندگان معروف هستند و آن پرندگان را فریب می دهند تا بچه هایشان را بزرگ کنند. از نظر انسانی، این ایده مشابه رابطه جنسی مرد دیگری با شریک زندگی مردی است که به طور بالقوه منجر به تربیت فرزند مرد دیگری می شود.
فانتزی و فتیش جنسی

در کاربرد معاصر، «حادقه زدن» معنای وسیع تری به خود گرفته است. برخی از افراد ممکن است فانتزی یا فتیش جنسی داشته باشند که شریک خود را درگیر فعالیت جنسی با شخص دیگری می کند. این فانتزی ممکن است شامل عناصر فضولی، تحقیر، یا پویایی قدرت باشد که در آن فرد از مطیع بودن یا “محکم شدن” لذت می برد.
عدم تک همسری توافقی

در برخی موارد، زوج ها به صورت توافقی غیرتک همسری را انجام می دهند، که در آن روابط باز دارند و به یکدیگر اجازه می دهند با افراد دیگر تجربیات جنسی داشته باشند. در این چارچوب، زناشویی می تواند با درک متقابل و رضایت همه طرف های درگیر رخ دهد.

جنبه های عاطفی و روانی رابطه فاخته گری

زناشویی می تواند طیفی از احساسات مثبت و منفی را برای افراد درگیر ایجاد کند. برای همه طرفین مهم است که تأثیر بالقوه را بر رفاه عاطفی و پویایی روابط خود در نظر بگیرند.
زمینه فرهنگی و اجتماعی

مفهوم زناشویی در زمینه های مختلف فرهنگی و تاریخی از جمله ادبیات، هنر و حتی متون مذهبی مورد بررسی قرار گرفته است. اغلب به عنوان نمادی از خیانت، حسادت، و پویایی قدرت استفاده می شود.

رضایت و احترام

صرف نظر از ترتیب خاص، همه طرف های درگیر باید رضایت مشتاقانه ارائه دهند و با احترام با یکدیگر رفتار کنند. رضایت همیشه باید آزادانه داده شود و در هر زمانی می توان آن را پس گرفت.

به یاد داشته باشید که نگرش ها و برداشت ها نسبت به زن شوهر می تواند بسیار متفاوت باشد و آنچه ممکن است برای یک فرد یا زوج قابل قبول باشد ممکن است برای دیگری قابل قبول نباشد. ارتباط باز، احترام متقابل و درک در هر رابطه ای بسیار مهم است، به ویژه در هنگام بررسی پویایی های غیر متعارف یا غیر سنتی.

در نتیجه، مفهوم زناشویی چند وجهی است و می تواند طیفی از خواسته ها، خیال پردازی ها و پویایی های روابط را در بر گیرد. بسیار مهم است که به هر شکلی از ترتیبات غیر سنتی روابط با ارتباطات باز، همدلی و احترام به همه طرف های درگیر نزدیک شوید. هر رابطه ای منحصر به فرد است و آنچه برای یک زوج مؤثر است ممکن است برای زوج دیگر مؤثر نباشد. درک انگیزه ها، تعیین مرزها و اولویت دادن به رفاه عاطفی برای هدایت این جنبه پیچیده از روابط انسانی ضروری است.

چقدر شایعه؟

تعداد زیادی از افراد روزانه کاکولد را سرچ میکنند و طبق گزارش وبسایت های پورن، این عبارت یکی از سرچ ها شایع می باشد.

امتیاز post

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.