ایرانی توانمند
Business is booming.

۴ جلد کتاب «ایران توانمند» رونمایی شد

مجموعه چهارجلدی کتاب‌های «ایران توانمند» که به تفکیک شهر و استان به توانمندی‌های کشور پرداخته است رونمایی شد.

0 55

 

مجموعه چهارجلدی کتاب‌های «ایران توانمند» که به تفکیک شهر و استان به توانمندی‌های کشور پرداخته است رونمایی شد.
خبرگزاری فارس: مراسم رونمایی طرح آمایش ایران توانمند با حضور حبیب‌الله گل محمدی رئیس ستاد آیت‌الله رئیسی و حجت الاسلام سیدعلی علم‌الهدی برگزار شد.

حبیب‌الله گل محمدی رئیس ستاد آیت‌الله رئیسی در این جلسه گفت: این مجموعه کتاب در چهار جلد به توانمندی‌های کشور به تفکیک شهر و استانی پرداخته است. ما با این نگاه که بتوانیم نگاه دوسویه بین مردم و حاکمیت ایجاد شود و با نظر اساتید شورایی تشکیل دادیم که خروجی آن اتاق فکری را پدید آورد تا بتوانیم این مجموعه کتاب را با چهار رویکرد به انتشار برسانیم تا راهگشایی برای دولت آینده باشد.

وی با بیان اینکه این طرح آمایشی از یک سال پیش کار خود را در قالب تشکلی مردمی آغاز کرد، توضیح داد: ایران توانمند، این تشکل مردم‌نهاد توانست در برهه‌ای از زمان که باید تغییری در رویکردها به وجود آید، سوالاتی را طرح کرد و جواب مردمی دریافت شد. در هر استان یک نفر انتخاب شد و مطالب آمایشی را واکاوی کردیم که ۴ جلد کتاب به تفکیک استانی تهیه شود. همچنین، در هر بخش ۱۰ موضوع اولویت‌دار را در این طرح آمایش آوردیم و امیدواریم این کتاب پویاتر شود. گل‌محمدی بیان کرد: نگاه ما این بود که بخش‌های مغفول‌مانده ایران بزرگ و توانمند که در گذشته روی ظرفیت‌هایش کار نشده، مورد واکاوی قرار گیرد.

ایران توانمند

گردآورنده کتاب‌های «ایران توانمند» تصریح کرد: ایران توانمند یک تشکیلات مردم‌نهاد است که با این رویکرد خواستیم مسائل و مشکلات توسط مردم حل شود و ثروت ملی نیز بین مردم تقسیم شود. کمیته‌های مختلف فعال شدند و امیدواریم به زودی طی یک ماه آینده کتاب‌هایی در موضوعات دیگر راهبردی منتشر شوند که شاهد تحولی عظیم باشیم و این کتاب‌ها برای رییس جمهور آینده راهبرد مناسبی خواهد بود و کاملا کاربردی است.
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد: با استفاده از این طرح آمایشی دولت آینده می‌تواند ده مشکل اساسی از هر شهر را برطرف کند. امیدواریم با این طرح تحول آمایشی لبخند بر لبان ایرانیان بنشیند و حتی کپرنشینان از مزایای بیمه ای برخوردار شوند که این امر با نگاه علمی در دسترس است.

گل محمدی در ادامه به طرح دیگری در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: در کنار کتاب آمایش ایران توانمند کتاب «طرح تحول نظام سلامت» با همکاری صد هزار پزشک سراسر کشور و در قالب یک برنامه مدون آماده شده تا به عنوان یک سند تحولی با نگاهی علمی و با تعیین منابع طی شش ماه آماده شده تا تقدیم رئیس جمهور آینده شود.

برنامه‌های میدانی کاندیداهای ریاست جمهوری مهم است

در ادامه این نشست حجت الاسلام سیدعلی علم الهدی در سخنان کوتاهی اظهار داشت: یکی از نکات مهم برای یک کاندیدای ریاست جمهوری، داشتن برنامه است. اگرچه برنامه‌ها را می‌توان توسط اقتصاددانان یا سایر کارشناسان پشت درهای بسته نوشت اما آنچه که مهم است برنامه‌های میدانی است که در این طرح آمایشی به خوبی انجام شده است.
در حال بررسی مشکلات بخش سلامت و درمان کشور هستیم تا یک «سند تحول سلامت» ارایه دهیم

حمیدرضا علیزاده، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایرانیان که مسئولیت تدوین طرح تحول سلامت را برعهده داشته است در ادامه این نشست گفت: ماه‌ها به همراه دانشجویان دوره پست دکترا و هزاران نفر از اعضای مختلف کادر درمان، به صورت کاملا علمی در حال بررسی مشکلات بخش سلامت و درمان کشور هستیم تا یک «سند تحول سلامت» ارایه دهیم تا در دولت آینده راهی برای کم کردن آلام مردم کشور باشد و به قول رهبر عزیز کشور مردم هیچ دردی به جز درد بیماری را تحمل نکنند.

 

 

نکته : تشابه اسمی ستاد  مردم نهاد ایران توانمند با نام پایگاه اختصاصی ایرانی توانمند در حوزه تخصصی علوم پایه ، فنی و مهندسی از هیات مطبوعات داری مجوز می باشد خط فکری و کاری این رسانه هیچگونه ارتباطی وجود ندارد.

امتیاز post

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.