Business is booming.

مرور دو مورد از مقیاس پذیرترین Blockchain

EOS در مقابل XinFin :

158

EOS در مقابل XinFin: مرور دو مورد از مقیاس پذیرترین Blockchain
بلاکچین مسابقه برای نوآوری هر صنعت را کاتالیز کرد. نوآوران بیشتر ، شرکت های بیشتری ، سرمایه گذاران بیشتر و کشور های بیشتری در تلاشند تا دریابند که چگونه blockchain می تواند به بهترین وجه عملی شود تا از پتانسیل مشاغل و فناوری هایی که امروز با آنها سر و کار داریم استفاده کنیم. هر بار که فکر می کنیم بهترین کارهایی را که می توان با فناوری blockchain انجام داد ، دیده ایم ، در آنجا شخصی یا برخی از مبتدیان ایده ای کاملاً منحصر به فرد را با آنچه قبلاً ایجاد شده است ارائه می دهد. تلاش های بی رویه ذینفعان صنعت منجر به رشد سرسام آور شده است. و تن از blockchain های مختلف.
از میان همه آنها ، امروز ، ما در حال بحث و گفتگو در مورد EOS و XinFin در مورد blockchain و مقایسه نحوه ایستادن در برابر یکدیگر از نظر ویژگی های اصلی آنها هستیم.
نکته اول نشان دهنده EOS و نکته دوم نشان دهنده XinFin است
EOS
EOS blockchain که به دلیل ICO سالی که در آن ۴ میلیارد دلار افزایش یافته و آن را به بالاترین ICO ناخالص تبدیل کرده است ، شناخته شده است ، یک سکوی برنامه کاربردی غیر متمرکز با قرارداد هوشمند است که از مقیاس پذیری بالایی برخوردار است. این غالباً “قاتل اتریوم” خوانده می شود ، زیرا بسیاری معتقدند که این هدف دقیقاً به عنوان اتریوم اما با راندمان و مقیاس پذیری بیشتر ارائه می شود. از مکانیسم اجماع Delegated Proof-of-Stake استفاده می کند و عدم تمرکز را برای جلوگیری از مقیاس پذیری آن متوقف می کند.
شبکه XinFin [XDC]
شبکه شین فین با تمرکز اصلی خود در چگونگی مشاهده شرکتها و استفاده از blockchain ، خود را “blockchain ترکیبی آماده برای شرکت” می نامد و به سمت مختل کردن تجارت و مالی جهانی ترقی می کند. XinFin همچنین از پتانسیل استقرار قراردادهای هوشمند استفاده می کند و از مکانیسم اختصاصی XinFin Delegated Proof-of-Stake استفاده می کند. واقعیتی که توجه آن را جلب می کند این است که امنیت ، مقیاس پذیری و عدم تمرکز را به هم می پیوندد. چیزی که به ندرت در هر یک از بلاکچین ها یافت می شود.
برای درک بهتر ، بیایید ویژگی های مختلف دو blockchain را با هم مقایسه کنیم.
قیمت سکه و مقادیر سرمایه در بازار طبق ارزش CoinMarketCap در تاریخ ۲۷ مه ۲۰۱۹ است
مکانیسم اجماع
همانطور که قبلاً معرفی شده بود ، blockchain EOS از پروتکل DPoS برای دستیابی به اجماع استفاده می کند در حالی که شبکه XinFin بر روی پروتکل XinFin DPoS کار می کند. بنابراین ، چگونه آنها تفاوت دارند؟
پروتکل DPoS EOS خواستار انتخاب مجموعه ۲۱ نماینده ای است که مسئول ایجاد هر بلوک هستند. همچنین به عنوان تولیدکنندگان بلوک شناخته می شوند ، در صورت موافقت ۱۵ نفر از ۲۱ مورد از این پروتکل ، دسترسی به حساب کاربری و قانون اساسی blockchain خود را مجاز می دانند. این امر باعث می شود که blockchain EOS بسیار متمرکز باشد و باعث شود تا در نقطه مقابل مفهوم اقتدار توزیع شده ، که پایه ای برای blockchain است ، ایستادگی کند.
برخلاف آن ، XinFIn پروتکل XinFin DPoS خود را ایجاد کرده است که مفهوم اساسی تمرکززدایی را با blockchain هیبریدی خود دست نخورده نگه می دارد. این دموکراسی را با اطمینان از اینکه هر کسی قادر به تبدیل شدن به یک گره اعتبار سنج است ، حفظ می کند و از انتقال بیش از حد اقتدار به چند گره قابل توجه جلوگیری می کند. تنها شرط آن باقی مانده است که گره اعتبار دهنده باید ۱۰ میلیون نشانه XDC داشته باشد.
بلاکچین های EOS و XinFin هر دو با هم سازگار با محیط زیست هستند با توجه به اینکه اجماع DPoS آنها به مقدار عظیمی از قدرت محاسباتی مانند آن در Proof-or-Work که در بیت کوین و اتریوم استفاده می شود ، احتیاج ندارند.
مقیاس پذیری
یک trilemma وجود دارد که blockchains امروز با آن روبرو شده است. این باعث می شود که هر blockchain به طور همزمان به هر دو از سه ویژگی اصلی blockchain برسد: مقیاس پذیری ، عدم تمرکز و امنیت.
برای EOS ، کاملاً بدیهی است که آنها با عدم تمرکز شرکت کردند تا از مقیاس پذیری بالایی استفاده کنند ، در نتیجه سرعت بالای تراکنش تقریباً ۴۰۰۰ تراکنش در ثانیه حاصل می شود.
با این حال ، به نظر می رسد که XinFin تعادل بین این سه خاصیت به وجود آورده است. گرچه به اندازه بیت کوین و اتریوم غیرمتمرکز است ، اما مکانیسم غیر متمرکز به مراتب قوی تری را در مقایسه با blockchain EOS حفظ می کند بدون صرفه جویی در مقیاس پذیری blockchain. این حداکثر سرعت معامله را معادل ۳،۰۰۰ تراکنش در ثانیه آزمایش کرده است که علیرغم پایین بودن از blockchain EOS به دلیل عدم تمرکز که با آن مشخص می شود ، با ارزش تر است.
بازار هدف
blockchain EOS یک پلتفرم هوشمند قرارداد DApp است که در حال حاضر بیشتر روی ایجاد اختلال در صنعت بازی سازی تمرکز دارد در حالی که XinFin در تلاش است تا صنعت تجارت و امور مالی را با ایجاد blockchain ترکیبی مختل کند. این باعث می شود EOS و XinFin از نظر موارد استفاده کاملاً از هم فاصله داشته باشند.
برای پاسخگویی به نیازهای شرکت ها ، XinFin حتی یک ویژگی انطباق با KYC را فراهم می کند که تمام گره ها را باید قبل از اینکه جزئی از شبکه XinFin شود ، تأیید شود.
ارزش گذاری بازار
سرمایه گذاری بازار EOS ، به ازای هر داده CoinMarketCap در تاریخ ۲۷ مه ۲۰۱۹ ، ۶.۵ میلیارد دلار است ، در حالی که قیمت هر EOS 6.95 دلار است.
شبکه XinFin در حال حاضر دارای سرمایه ۱.۸ میلیون دلاری در بازار است که هر توکن XDC با قیمت ۰.۰۰۰۵۶۴ دلار قیمت دارد.
نتیجه
اگر شما شرکتی هستید که به دنبال یک blockchain است که بتواند نیاز شما به حریم شخصی شما را تأمین کند و در عین حال به شما امکان می دهد یک رکورد عمومی بخشی از داده های خود را نیز حفظ کنید ، شبکه XinFin می تواند یک گزینه اصلی برای ایجاد آن باشد. همانطور که گفتیم ، هیچکدام از سه ویژگی اصلی یک blockchain برای اهرم کردن دیگری در مورد XinFin نادیده گرفته نشده است ، که این امر باعث می شود حریف کاملاً شایسته ای برای سایر blockchain های شرکت های دیگر باشد و به وضوح منجر به تحسین برانگیز EOS برای شرکت می کند. برنامه های کاربردی.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.