ایرانی توانمند
Business is booming.

تفاهم نامه صندوق امید و شورای مناطق آزاد

امضاء تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی

0 39

امضاء تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی
امروز در مراسمی در سالن همایش های دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی تفاهم نامه همکاری صندوق کارآفرینی امید و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی به امضا رسید.

به موجب این تفاهم نامه، منابعی را دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی جهت تولید وراه اندازی واحدهای تولیدی در اختیار صندوق کارآفرینی امید قرار می دهد و صندوق کارآفرینی امید از محل منابع خود تا دو برابر به عنوان تسهیلات در اختیار کارآفرینان مناطق آزاد قرار دهد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به این تفاهم نامه که به افزایش ظرفیت تولید و اشتغال کمک خواهد شد، گفت: قبلا به صورت مشترک با برخی مناطق آزاد همکاری داشته ایم اما به صورت هماهنگ تا امروز این اتفاق نیفتاده بود.

نوراله زاده با بیان اینکه مناطق آزاد در توسعه صادرات نقش مهمی در کشور ایفا می کنند، افزود: هدف کشور از ایجاد مناطق آزاد همین ظرفیت سازی ها برای تولید و اشتغال است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درباره میزان تسهیلات به واحدهای تولیدی گفت: طبق این تفاهمنامه هر میزان که مناطق آزاد منابع در صندوق کارآفرینی امید تودیع نماید دو برابر تسهیلات به واحدی تولیدی پرداخت می شود و سقف تسهیلات ده میلیارد تومان خواهد بود.

امضاء تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید

در این مراسم مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان اینکه امیدوارم تفاهم نامه مناطق آزاد با صندوق کارآفرینی امید نقش مهمی در تولید و اشتغال داشته باشد، گفت: در یک ماه گذشته نزدیک به ۱۸۰ مشکل در مناطق آزاد شناسایی شدند و بخشی از مشکلات حذف شدند که گامی در مسیر مانع زدایی بود اما در بخش پشتیبانی باید امکاناتی ایجاد تا تولیدکنندگان بتوانند از آنها استفاده کنند.

مومنی با بیان اینکه برای تامین مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه اقدام کرده ایم، تصریح کرد: تاکنون ۵۵۰۰ میلیارد تومان منابع از طریق بازار سرمایه برای مناطق آزاد پیش بینی شده که تاکنون ۵۰ درصد آن محقق شده است.

او با تاکید بر تداوم همکاری با صندوق کارآفرینی امید اظهار کرد: در حال حاضر تسهیلات خرد هم می تواند در اشتغال مناطق آزاد به ویژه در مناطق روستایی که گرفتار مهاجرت هستند موثر باشد.

امتیاز post

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 11 =