ایرانی توانمند
Business is booming.

آموزش کار و تحلیل حرفه‌ای با سرچ کنسول گوگل

آپدیت اردیبهشت 1400

196

اگر بخواهیم از اهمیت سرچ کنسول گوگل بگوییم، مهمترین ابزاری که بعد از کار کردن با پنل سایت‌ خودتان، باید به آن مسلط باشید، سرچ کنسول گوگل است! می‌پرسید چرا؟ زیرا سرچ کنسول راه ارتباطی شما با گوگل مهمترین موتور جستجوی جهان است که قرار است به‌زودی ترافیک هدفمند و رایگانی را به سمت سایت شما هدایت کند.

گوگل توقع دارد شما به عنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی توانایی اتصال سایت خودتان و مدیریت آن در سرچ کنسول را داشته باشید و افرادی که نمی‌توانند با سرچ کنسول گوگل کار کنند فرصت بسیار مهمی را از دست می‌دهند که می‌تواند ضرر بزرگی برای آنها محسوب شود.

سرچ کنسول گوگل کمک می‌کند تا سایت خود را به گوگل متصل کنید، متوجه خطاهای سایت خودتان شوید و نگاه گوگل را به سایت خودتان بررسی کنید و زمانی که کاربران از طریق گوگل وارد سایت شما می‌شوند متوجه شوید دقیقا با جستجوی چه کلمه‌ای و به کدام صفحه سایت شما وارد شدند.

 

آموزش کار با سرچ کنسول گوگل

آموزش کار و تحلیل حرفه‌ای با سرچ کنسول گوگل
آموزش کار و تحلیل حرفه‌ای با سرچ کنسول گوگل

این دوره دقیقا شامل چه مواردی می‌شود؟

این دوره از دو بخش تشکیل شده است، آموزش کامل همه بخش‌های سرچ کنسول گوگل که از ابتدای کنسول آغاز می‌شود و با جزییات همه موارد و دلیل وجود آنها و نحوه کار با همه ابزارها آموزش داده می‌شود و در بخش دوم به تحلیل با سرچ کنسول خواهیم پرداخت، ما می‌توانیم با این ابزار تحلیل‌های فوق العاده‌ای انجام دهیم، می‌توانیم کلمات کلیدی جدیدی برای تولید محتوا پیدا کنیم و یا بفهمیم گوگل تمایل دارد ما در چه زمینه‌ای تولید محتوا کنیم تا به ما رتبه‌های بهتری بدهد.

در این دوره تحلیل‌ها بسیار ارزشمند هستند و با روش‌های مختلفی که فقط با تجربه می‌توان کسب کرد، این تحلیل‌ها انجام خواهد شد! شما با خرید این دوره به هر دو بخش دسترسی خواهید داشت و ابتدا نحوه کار با همه بخش‌های سرچ‌کنسول را آموزش خواهید دید و سپس تحلیل‌ها آغاز خواهد شد و در آن بخش با تحلیل‌هایی کاملا تجربی که در هیچ جای دیگر نمی‌توانید آنها را پیدا کنید متوجه قدرت ترکیب سرچ‌کنسول با تجربه خواهید شد!

بله همه تحلیل های انجام شده از تجربه سالها کار کردن با سرچ کنسول و مشاوره های خصوصی به کسب و کار های آنلاین مختلف بدست آمده است که هیچ آموزشی برای آنها ساخته نشده است یا حداقل من ندیدم!

برای رسیدن به این تجربیات نیاز است سالها روی سایت‌های مختلف کار کرده باشید تا بتوانید با تحلیل‌های تجربی به نتایج فوق‌العاده شگفت‌انگیزی برسید.

این تحلیل‌ها که در طی سالها در جلسات خصوصی اجرا شده، می‌تواند سرنوشت یک سایت را کاملا تغییر دهد و نتیجه آنها نیز تاثیر زیادی در کسب و کارهای آنلاین داشته است،‌ یک تحلیل حرفه‌ای می‌تواند پاسخ سوالاتی را برای شما پیدا کند که هرگز نمی‌توانید فقط با یادگیری ابزارهای موجود در سرچ کنسول به آنها دست پیدا کنید.

سوالات متداول

این دوره چه زمانی ضبط شده است و آخرین ابزارهای سرچ کنسول در آن آموزش داده شده است؟

این دوره در ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی ضبط شده است و همه ابزارهای سرچ کنسول تا این تاریخ در آن آموزش داده شده است.

دوره سرچ کنسول چگونه ضبط شده است آیا مدرس را مشاهده می‌کنیم یا به صورت عملی است؟

این دوره به صورت کامل از مانیتور فیلم‌برداری شده است و همه موارد به صورت عملی آموزش داده شده است و کلیه تحلیل‌ها در یک سایت واقعی که سئو سایت با مشکلات جدی روبرو است انجام شده است.

آموزش کار و تحلیل حرفه‌ای با سرچ کنسول گوگل
آموزش کار و تحلیل حرفه‌ای با سرچ کنسول گوگل

آیا به محض خرید دوره می‌توان به فیلم‌های آمورشی دسترسی داشت؟

بله شما پس از تهیه این دوره می‌توانید همان لحظه به ویدیوهای آموزشی دسترسی داشته باشید. این ویدیوها برای یک نفر روی سیستم عامل ویندوز یا مک در دسترس خواهد بود.

آیا این دوره بروزرسانی خواهد شد و دسترسی به بروزرسانی‌ها رایگان خواهد بود؟

قطعا بله! هر دو بخش دوره بروزرسانی خواهد شد، در بخش اول ابزارهای جدید و مواردی که ممکن است نیاز شرکت‌کنندگان باشد مانند روش‌های حل مشکلات خاصی که در سرچ کنسول رخ می‌دهد آموزش داده خواهد شد و همچنین موارد تخصصی دیگر نیز می‌تواند در آپدیت‌های بعدی ارائه شود. در بخش دوم نیز که تحلیل‌های تخصصی است به شما قول بروزرسانی را خواهد داد، تحلیل‌های زیادی می‌توان انجام داد که در ادامه به دوره اضافه خواهد شد و دسترسی به همه بروزرسانی‌ها رایگان می‌باشد.

آیا این دوره نیاز به پیش‌نیاز خاصی دارد؟

نیاز است سایت داشته باشید و بتوانید با یک پنل مدیریتی کار سایت کار کنید، باقی موارد کاملا واضح و قدم به قدم توضیح داده شده است.

تحلیل‌های آموزش داده شده در دوره برای چه سایت‌های کاربردی است؟

برای هرنوع سایتی که بخواهد از گوگل ورودی داشته باشد کاربرد دارد، سایت‌های شرکتی، آموزشی، فروشگاهی و… می‌توانند با تحلیل‌های آموزش داده شده به نتایج فوق‌العاده‌ای دسترسی پیدا کنند.

من قبلا در دوره‌های جادوی سئو شرکت کرده‌ام، آیا این دوره برای من مفید است؟

بله! اگر در دوره‌های قبل از ۲۰۱۹ شرکت کرده‌اید این دوره می‌تواند برای شما یک بروزرسانی مفید باشد و اگر در دوره‌های ۲۰۱۹ و یا بعد از آن شرکت کرده‌اید نیز بخش‌هایی از دوره برای شما جدید است، همچنین تحلیل‌هایی که در دوره آموزش داده شده است و در بروزرسانی‌ها ارائه خواهد شد می‌تواند برای شما مفید باشد.

چرا این دوره بخشی از دوره جامع جادوی سئو نیست و جداگانه ارائه شده است؟

به دو دلیل! دلیل اول اینکه این دوره قرار است یک دوره جامع دیگر در خصوص سرچ کنسول باشد و در زمان ۴۰ ساعته دوره‌های جادوی سئو با توجه به محدودیت زمان و حجم بالای محتوای ارائه شده، امکان تمرکز بیش از این برای بخش سرچ کنسول نیست. البته که سرچ کنسول در دوره جادوی سئو کامل آموزش داده می‌شود و تحلیل‌های بسیار خوبی هم ارائه شده است اما زمانی که یک دوره مستقل برای آن ایجاد می‌شود می‌توانیم به موارد بسیار دیگری نیز بپردازیم و دوره را پیوسته توسعه دهیم. شایان ذکر است که این دوره به علت همپوشانی‌هایی که با دوره جادوی سئو دارد و ارزشی که برای جادوگران سئو قائل هستیم با تخفیف بسیار ویژه‌ای به افرادی که قبلا در دوره‌های جادوی سئو شرکت‌ کرده‌اند ارائه خواهد شد که در صفحه همین دوره نحوه دسترسی به دوره با تخفیف توضیح داده شده است. دلیل دوم نیز این است که درخواست‌های زیادی برای آموزش مجزای سرچ کنسول داشتیم و افرادی هستند که تمایل دارند فقط آموزش کار با سرچ کنسول را تهیه کنند.

سرچ کنسول گوگل چه امکاناتی را در اختیار ما قرار می‌دهد؟

می‌توانیم سایت خود را به گوگل معرفی و متصل کنیم تا در نتایج دیده شویم.
می‌توانیم بررسی کنیم که آیا مطالب جدید سایت توسط گوگل ایندکس می‌شوند؟
مطالبی که نمی‌خواهیم گوگل آنها را ببیند، از آنجا حذف می‌کنیم.
مشکلات امنیتی سایت را در آنجا می‌بینیم و رفع می‌کنیم.
از اینکه با جستجوی چه کلماتی وب سایت ما نمایش داده می‌شود آگاه می‌شویم.
از اینکه کدام سایت‌ها به سایت‌مان لینک داده‌اند، مطلع می‌شویم.
می‌توانیم نقشه سایت خود را به گوگل متصل کنیم تا همیشه گوگل متوجه بروزرسانی سایت ما بشود.
لینک‌های شکسته و خطاهای سایت را در گوگل مشاهده و رفع می‌کنیم.
گوگل از طریق سرچ کنسول با ما ارتباط مستقیم دارد و هرآنچه نیاز است برای ما ارسال می‌کند.
اضافه کردن یک لینک جدید برای ایندکس شدن سایت، از این پنل صورت می‌گیرد.
وضعیت ایندکس شدن صفحات سایت را مشاهده می‌کنید.
مشکلات ریسپانسیو صفحات در اینجا نمایش داده می‌شود.
ساختار لینک‌سازی‌های داخلی سایت نیز در اینجا مشخص می‌شود.
میزان بازدید سایت‌تان را از طریق نتایج طبیعی گوگل مشاهده می‌کنید.
آمار دقیق از تعداد کلیک‌ها و رتبه هر صفحه از سایت را بررسی و مشاهده می‌کنید.
و موارد بسیار دیگری که گوگل در اختیار ما قرار داده است.

مدرس این دوره کیست؟

آموزش کار و تحلیل حرفه‌ای با سرچ کنسول گوگل
آموزش کار و تحلیل حرفه‌ای با سرچ کنسول گوگل

مهران منصوری فر از سال ۱۳۸۳ در وب فعال و بعد از یکسال عملیات سئو را برای سایت خودم آغاز کردم، از همان زمان با سرچ کنسول گوگل کار کردم و در همه بروزرسانی‌های آن تجربه‌های خوبی بدست آوردم، گوگل پیوسته توسعه پیدا کرد و من نیز تجربه‌های جدیدی با سرچ کنسول بدست آوردم. وقتی سایتم با مشکلاتی مواجه شد که دلیل آنرا نمی‌دانستم و متوجه راه‌حل نشدم، متوجه شدم می‌توان با سرچ کنسول به پاسخ‌های صحیح رسید اما نیاز است آنرا کامل یاد بگیرم و تحلیل‌های تخصصی و گزارشات سفارشی طراحی کنم. همه آن تجربه‌ها و تحلیل‌ها را قرار است در این دوره با شما به اشتراک بگذارم.

 

اگر این دوره را قبلا تهیه کرده اید برای دیدن بروز رسانی‌ها نیازی به پرداخت هزینه مجدد نیست و می توانید آن را از پنل کاربری خودتان رایگان دریافت کنید.

بروزرسانی شد(۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰):

در این بروزرسانی دو فایل ویدئویی به دوره اضافه شد که در فایل اول بخش جدید سرچ کنسول معرفی و بررسی شده است و در فایل دوم قسمت Core Web Vitals و مشکلات آن توضیح داده شده است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.