ایرانی توانمند
Business is booming.

دکتر احمد روستا پدر علم نوین بازاریابی کشور درگذشت

احمد روستا پدر علم بازاریابی ایران پس از سال‌ها مبارزه با بیماری در سن ۷۳ سالگی درگذشت

688

دکتر احمد روستا

دکتر احمد روستا عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و پدر علم بازاریابی نوین در ایران پس از مدت ها مبارزه با بیماری سرطان درگذشت.

احمد روستا در هفدهم فروردین ماه ۱۳۲۷ در شهر یزد به دنیا آمد. تحصیلات دکتری خود را در دانشگاه برادفورد انگلیس در سال ۱۹۷۹ میلادی در رشته مدیریت به پایان رساند و در همان سال عازم وطن شد.

وی بیش از ۳۵ سال سابقه تدریس، تحقیق و مشاوره در امور مدیریت، بازاریابی، صادرات و مدیریت استراتژیک به عنوان یکی از برترین اساتید بازاریابی کشور داشت.

از سوابق علمی دکتر روستا می‌توان به عضویت هیات علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی، عضو هیات علمی مدرسه عالی بازرگانی و عضو مدعو دانشگاه‌های مختلف کشور از جمله صنعتی شریف، علامه طباطبایی، دانشگاه تهران، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه امیرکبیر اشاره کرد. وی عضو انجمن علوم مدیریت ایران نیز بود.

همچنین از جمله سوابق اجرایی دکتر روستا می توان به موسس و مدیر عامل اولین شرکت تحقیقات و مشاوره بازاریابی به نام راستابین، مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت‌های دولتی و خصوصی

موسس اولین سایت جامع مدیریت به نام باشگاه مدیریت و مشاور طرح های مختلف برای وزارتخانه ها ،نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی اشاره کرد.

کتاب‌های مدیریت بازاریابی، تحقیقات بازاریابی، رفتار مصرف کننده، با بزرگان بازاریابی، فروش در دوران بحران، کسب و کار سبز و از رویا تا واقعیت از جمله تالیف‌های وی است.

دکتر احمد روستا که بود؟

احمد روستا در هفدهم فروردین ماه ۱۳۲۷ در شهر یزد به دنیا آمد. تصحیلات دکتری خود را در دانشگاه برادفورد انگلستان در سال ۱۹۷۹ میلادی در رشته مدیریت به پایان رساند و در همان سال عازم وطن شد.

او با بیش از ۳۵ سال سابقه تدریس، تحقیق و مشاوره در امور مدیریت، بازاریابی، صادرات و مدیریت استراتژیک به عنوان یکی از برترین اساتید بازاریابی کشور شناخته شده اند.

سوابق دانشگاهی

– هیات علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی
– عضو هیات علمی مدرسه عالی بازرگانی و عضو مدعو دانشگاه های مختلف کشور: صنعتی شریف، علامه طبابائی، دانشگاه تهران، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه امیرکبیر و…
– عضو انجمن علوم مدیریت ایران

سوابق اجرایی

– موسس و مدیر عامل اولین شرکت تحقیقات و مشاوره بازاریابی به نام راستابین
-مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکتهای دولتی و خصوصی
– موسس اولین سایت جامع مدیریت به نام باشگاه مدیریت
– مشاور پروژه های مختلف برای وزارت خانه ها نهادها و شرکتهای دولتی و خصوصی

آثار

– کتاب مدیریت بازاریابی
– کتاب تحقیقات بازاریابی
– کتاب رفتار مصرف کننده
– کتاب با بزرگان بازاریابی
– کتاب فروش در دوران بحران
– کتاب کسب و کار سبز
– کتاب از رویا تا واقعیت

امتیاز post

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.