ایرانی توانمند
Business is booming.

نگاهی به عملکرد بانک تجارت در خرداد ماه

نگاهی به عملکرد بانک تجارت در خرداد ماه / رشد تسهیلات اعطایی «وتجارت»

0 108

اقتصاد‌آنلاین :  بانک تجارت گزارش ماهانه منتهی به خرداد ماه ۱۴۰۰ را منتشر کرد. طبق این گزارش این بانک توانست روند مثبتی در خالص عملکرد ماهانه خود رقم بزند و این مقدار نسبت به اردیبهشت ماه، ۷۷درصد افزایش یافته است. «وتجارت» که طی ماه گذشته به خالص عملکرد ۳۹۷میلیارد تومان دست یافته بود، در خرداد ماه، به ۷۰۵میلیارد تومان رسید.

این بانک در سمت سپرده‌ها طی خرداد ماه با رشد ۱۶درصدی در سپرده‌های کوتاه‌مدت خود مواجه شد و از ۱۰۹هزار و ۱۰۸میلیارد تومان به ۱۲۶هزار و ۹۸۵میلیارد تومان رسید. در سپرده‌های بلندمدت یکساله و دو ساله نیز به ترتیب با رشد ۴.۳درصد و افت ۳.۳درصدی به استقبال تیر ماه رفت. در مجموع سمت سپرده‌های این موسسه با رشد ۱۶.۶درصدی از ۶۸۱هزار و ۶۶۸میلیارد تومان به ۷۹۴هزار و ۹۶۵میلیارد تومان افزایش یافت.

این بانک در سمت تسهیلات اعطایی شاهد رشد ۲۹۱درصدی در فروش اقساطی، رشد ۳۸درصدی در تسهیلات قرض‌الحسنه و افزایش مشارکت مدنی بود. تسهیلات اعطایی در مشارکت مدنی بانک تجارت، در دومین ماه سال از رقم هفت هزار و ۱۶۶میلیارد تومان با رشدی ۲.۶درصد به هفت هزار و ۳۵۷میلیارد تومان رسید. از سمت دیگر در سایر تسهیلات اعطایی با رشد ۳۵درصدی به عدد ۱۱۸هزار و ۴۳۱میلیارد تومان دست یافت. در نتیجه مجموع تسهیلات اعطایی این بانک از ۱۵۲هزار و ۵۸۸میلیارد تومان به رقم ۱۵۷هزار و ۴۹۷میلیارد ریال افزایش یافت و رشدی ۱۵درصدی در سمت تسهیلات را برای خرداد ۱۴۰۰ ثبت کرد.

 

سیده زینب رزم گیر

امتیاز post

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.