ایرانی توانمند
Business is booming.

آغاز طرح ارزیابی شاخص های کارآفرینی در کشور

846

طرح ارزیابی شاخص های کارآفرینی در کشور آغاز شد.

طرح ارزیابی شاخص های کارآفرینی در کشور با حجم نمونه ای بالغ بر ۳۳۶۰ نفر از جمعیت بالغ ۱۸-۶۴ ساله، در ۴۲ شهر کشور با همکاری بیش از ۴۷ پرسشگر آغاز گردید.
این برنامه سالیانه بر اساس برنامه تحقیقاتی Adult Population Survey، دیده بان جهانی کارآفرینی GEM با هدف پیمایش فعالیت های کارآفرینانه در سه لایه ادرکات، فعالیت ها و اشتیاق کارآفرینانه، همگام با بیش از ۶۰ کشور بزرگ جهان در کشور اجرا می گردد.
تیم GEM ایران سالیانه موضوعاتی را به عنوان موضوع پژوهشی ویژه خود به سوالات پرسشنامه استاندارد GEM اضافه می نماید. امسال نیز طبق روال سالهای گذشته موضوعاتی با عناوین سرسختی کارآفرینانه، کوچینگ کارآفرینی و کارآفرینی سازمانی با هدف شناسایی بهتر وضعیت کارآفرینی کشور به پرسشنامه اضافه گردید.
گفتنی است، در راستای انجام استاندارد برنامه تحقیقاتی APS جلساتی منظم به منظور معرفی و چگونگی اجرای طرح پژوهشی ارزیابی شاخص های کارآفرینی در کشور بر اساس مدل Global Entrepreneurship Monitor (GEM) در دانشکده کارآفرینی برگزار می گردد. امسال نیز بیش از ۱۰۰ علاقه مند و پژوهشگر در این جلسات شرکت نمودند.

شایان ذکر است، در اولین نشست سالانه مدیران دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور در سال ۱۳۹۶، طرح پژوهشی دفتر دیده‌بان جهانی ایران در دانشکده کارآفرینی با عنوان ارزیابی شاخص کارآفرینی بر اساس مدل دیده‌بان جهان کارآفرینی به عنوان طرح برگزیده معرفی شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح برتر و در سال ۱۴۰۰ به عنوان طرح پژوهشی برتر وزارت علوم انتخاب شد.

طرح تحقیقاتی ارزیابی شاخص های کارآفرینی در کشور، به مدت ۱۴ سال به صورت مسمتر انجام و گزارش آن به دو زبان فارسی انگلیسی در مجامع داخلی و خارجی منتشر می شود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.