Business is booming.

باید نهضت اشتغال‌زایی را به پروژه اصلی کشورمان تبدیل کنیم

وزیر علوم در کنگره ملی بزرگداشت آیت‌الله مدنی:

230

و اظهار داشت: وزارت علوم نیز در دوره جدید مدیریتی خود، تولید اشتغال و ثروت از علم را به عنوان یک اولویت سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است.

اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم :دکتر محمدعلی زلفی‌گل در کنگره ملی شهید آیت الله مدنی که به مناسبت چهلمین سالگرد شهادت آن عالم ربانی برگزار شد، با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شهیدمدنی قدرت انسجام بخشی و سیستم سازی بوده است، اظهار داشت: باید این ویژگی مهم ایشان را سرلوحه کار و زندگی خود قرار دهیم. ایشان در هر کجا که قرار می‌گرفتند با تاسیس نهاد‌ها سعی می‌کردند از حوزه‌های دینی فراتر رفته و وارد حوزه اجتماعی و خدمات رسانی اجتماعی شوند.

وی با اشاره به اینکه قومیت‌ها با هر فرهنگ و زبان و قومیتی شهدای عزیزمان و خانواده آن‌ها را گرامی می‌دارند؛ افزود: دانشگاهیان و حوزویان نیز این ویژگی منحصر به فرد شهیدمدنی را باید سرلوحه کار خود قرار دهند. روحانیت معظم همیشه مرجع امن مردم بوده اند و همیشه سرمایه‌های اجتماعی کشور را حفظ کرده و تلاش کرده اند تا آن‌ها را ارتقا دهند.

- Advertisement -

وزیر علوم همچنین گفت: در جمهوری اسلامی باور داریم که هر مدیر و مسئولی که در راستای اهداف مقدس شهدا گام بردارد و تلاش کند، حتماً عاقبت به خیر خواهد شد.

دکتر زلفی‌گل تصریح کرد: بزرگترین نعمتی که خداوند بزرگ به هر انسانی عطا می‌کند عاقبت به خیری است. وقتی زندگی شهید مدنی را مطالعه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که این شهید زندگی منحصر به فرد خود را داشته است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: بنده به عنوان یک سرباز کوچک علمی میهن عزیزمان می‌خواهم پیشنهادی عرض کنم، امروز بزرگ‌ترین چالش کشور ما اشتغال زایی و اشتغال پذیری است که باید دست به دست هم داده و تلاش کنیم تا نهضت اشتغال زایی را ایجاد کرده و آن را تبدیل به پروژه اول کشورمان تبدیل کنیم. روحانیان معظم شما قدرت منحصر به فردی دارید و با جامعه و عوام و خواص جامعه ارتباط چهره به چهره و مستقیم دارید.

دکتر زلفی‌گل خاطرنشان ساخت: بزرگترین دفاع ما در شرایط کنونی عرصه مقابله و جنگ با معضل بیکاری است و روحانیون می توانند بستر مناسب برای تبدیل ثروت و سرمایه های مردم به جای خرید ملک و باغ را به سمت سرمایه گذاری در عرصه تولید و اشتغال هدایت کنند. قدرتی که روحانیت معظم دارد هیچ قشری ندارد، روحانیان می‌توانند در انسجام بخشی و تبدیل اشتغال زایی به یک پروژه ملی ونهضت ملی به کمک حاکمیت ما بیایید.

گفتنی است؛ کنگره ملی بزرگداشت آیت الله «سیداسدالله مدنی» دومین شهید محراب، امروز و همزمان با چهلمین سالگرد شهادت این عالم و مجاهد نستوه با حضور حجت الاسلام و المسلمین «محمدجواد حاج‌علی‌اکبری» رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، «علی آقامحمدی» عضو تشخیص مصلحت نظام، حجت الاسلام والمسلمین «حبیب الله شعبانی موثقی» نماینده ولی فقیه در استان همدان و جمعی از اساتید دانشگاهی، طلاب و علمای حوزه علمیه و فرهیختگان از کشور و مسئولان در همدان برگزار شد.

رونمایی از تندیس آیت الله مدنی، مرمت بیت این عالم فرزانه در شهر همدان و چاپ و نشر مقاله های ارائه شده به کنگره و تجمیع آثار این علم فرهیخته در اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب و بهره برداری از چند طرح عمرانی در مناطق مختلف شهر همدان و انتشار زندگی نامه وی برخی از جمله برنامه های پیش بینی شده در برگزاری کنگره ملی آیت الله مدنی است.

انتشار تمبر اختصاصی آیت الله مدنی و چاپ و نشر هفت عنوان کتاب با موضوع این عالم ربانی و توزیع سه هزار بسته معیشتی بین نیازمندان از دیگر برنامه های جنبی برگزاری کنگره ملی شهید آیت الله مدنی در استان همدان است.

امتیاز post

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.