ایرانی توانمند
Business is booming.

مخالفت با «اینماد اجباری» جدی شد

بیانه کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران:

365

بسیاری از کسب‌وکارهای اینترنتی در مخالفت با اینماد اجباری، آن را از صفحه اول سایت خود حذف کردند، همین باعث شد کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران در مخالفت با اینماد اجباری بیانه‌ای را صادر کند.

چندی پیش با انتشار نامه‌ای از سوی مدیرعامل شاپرک به شرکت‌های پرداخت‌یار، دریافت اینماد برای کسب‌وکارهای اینترنتی الزامی شد؛ اتفاقی که واکنش منفی بسیاری از صاحبان کسب‌‌ و کارهای اینترنتی , را به دنبال داشت.

مخالفت کسب‌وکارهای اینترنتی باعث شد که کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران در مخالفت با اینماد اجباری بیانه‌ای را صادر کرد.

در بخشی از این بیانه آمده است که بزرگ‌ترین تهدید کشور، مهاجرت نخبگان و کارآفرینان و عدم توسعه اقتصادی و فناورانه کشور است. راهکار کنترل ریسک‌ در محیط کسب‌وکار، انسداد در شروع فعالیت یا جلوگیری از افزایش تعداد کسب‌و‌کارها نیست.

بلکه تنظیم‌گری به موقع توسط نهادهای مسئول با رویکرد توسعه است و در شرایط تحریمی به هیچ وجه نباید دچار تحریم‌های داخلی شد.

در شرایط موجود، جلوگیری از توسعه نظام ناکارآمد مجوزمحور که عملاً طی سال‌های گذشته بسیاری از حوزه‌های اقتصادی را دچار اختلال کرده، مساله‌ای جدی است.

امتیاز post

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.