ایرانی توانمند
Business is booming.

ماراتن ساخت داستان تعاملی اربعین

100

ماراتن آموزشی-رقابتی ساخت داستان تعاملی اربعین به همت مرکز بازی و نرم‌افزار تلفن همراه سازمان فضای مجازی سراج برگزار می‌گردد.

روابط عمومی سازمان فضای مجازی سراج : ماراتن آموزشی-رقابتی ساخت داستان تعاملی اربعین (بدون نیاز به دانش فنی) در موضوعات ماجرای عاشورا و اسارت اهل بیت علیهم‌السلام، خاطرات زیارت کربلا و تجربه‌ی پیاده‌روی اربعین برگزار می گردد.
گفتنی است آخرین مهلت ارسال ۱۱ مهرماه و به بهترین آثار جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

ماراتن آموزشی رقابتی اربعین
ساخت نرم افزار داستان تعاملی

داستان تعاملی چیه؟
داستان تعاملی، یا کتاب داستان تعاملی، یک قالب رسانه‌ای جدید است که تولید آن از سال ۲۰۰۷ با تولید اولین تلفن همراه هوشمند آغاز شده
مراحل ساخت
قدم اول: داستان
نوشتن داستان برای کودکان، مراحلی دارد که حذف هر کدام از آن‌ها به اثر نهایی ضربه خواهد زد. در این بخش با گام‌هایی که یک نویسنده‌ برای نوشتن داستان کودک برمی‌دارد، آشنا می‌شوید: ازانتخاب موضوع و ایده‌یابی گرفته تا فضاسازی، دیالوگ‌نویسی و بازنویسی و ارائه‌ی نهایی.
قدم دوم: تصویری سازی
تصویرسازی برای کتاب‌های کودک، مرحله‌ای اساسی از تولید اثر است. چون بچه‌ها پیش از آن که نوشته را بخوانند یا بشنوند، تصویر را می‌بینند. در این بخش یاد می‌گیرید چه‌طور داستانتان را تصویرسازی کنید تا هم برای بچه‌ها جذاب باشد و آن‌ها را پای خواندن یا شنیدن داستان بنشاند و هم به فهمیدن بهتر داستان کمک کند.
قدم سوم: گویندگی و جلوه های شنیداری
مهم‌ترین تفاوت کتاب داستان تعاملی با کتاب داستان مکتوب و چاپ‌شده، ویژگی شنیداری آن است. در این قالب رسانه‌ای، داستان را برای بچه‌های می‌خوانیم و جلوه‌های شنیداری و موسیقی متن به آن اضافه می‌کنیم. در این بخش، علاوه بر آموزش مختصر گویندگی و صداگذاری، با منابع و نرم‌افزارهای مناسب برای این کار آشنا می‌شوید.
قدم چهارم: ساخت اپ
قدم چهارم و آخر در ساخت نرم افزار داستان تعاملی کار با سامانه خوشه پلاس است. در این سامانه مطابق با آموزش های ارائه شده تصاویری که نقاشی کردین و یا طراحی کردین به همراه صدا هایی که ضبط کردین رو به سامانه میدین و خروجی apk میگیرین. به همین سادگی….
فقط یادتان باشه باید به ازای هر عکس یک صدا هم به سامانه بدین

نحوه ثبت نام و شرکت در ماراتن
۱. شرکت در این ماراتن برای تمامی علاقمندان بلامانع می باشد
۲. ثبت نام از طریق عضویت در سامانه خوشه پلاس می‌باشد.
۳. در هنگام درخواست خروجی در سامانه اپ ساز خوشه پلاس باید ماراتن داستان تعاملی اربعین را انتخاب نمایید
۴. پس از دریافت نسخه نهایی از سامانه اپ‌ساز خوشه باید محصول خود را در توپ مارکت منتشر نمایید و در قسمت دسته بندی، تگ اربعین را وارد نمایید.
۵. پس از انتشار محصول در توپ مارکت «با شرایط بند ۴»، اپ توسط داواران بررسی و نتیجه در شبکه‌های اجتماعی شتاب منتشر خواهد شد

جوایز
نفر اول ۱،۵۰۰،۰۰۰ تومان
نفر دوم ۱،۰۰۰،۰۰۰ تـومان
نفر سوم ۷۰۰،۰۰۰ تـــومان
۵ جایزه ۲۰۰ هـــــزار تومانی
۵ جایزه ۱۰۰ هــــــزار تومانی

موضوعات ماراتن اربعین
ماجرای عاشورا و اسارت اهل بیت «ع»
تجربه‌ی پیاده روی اربعین
خاطرات زیارت کربلا

 

امتیاز post

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.