ایرانی توانمند
Business is booming.

طریقه نصب محافظ پشت کنتور

228

طریقه نصب محافظ پشت کنتور

محافظ پشت کنتور یک سیستم حفاظتی است که کمک خواهد کرد لوازم برقی مورد استفاده شده در ساختمان های مسکونی و اداری از آسیب های متدوال جریان برقی در امان نگه داشته شوند. برای طریقه نصب محافظ پشت کنتور سعی کنید از متخصصان این حرفه کمک بگیرید؛ چرا که نصب محافظ پشت کنتور یک کار حرفه ای و تخصصی است که شما توانایی انجام این کار را ندارید.

محافظ پشت کنتور چیست؟

محافظ پشت کنتور یک دستگاه ساخته شده با تکنولوژی پیشرفته است که وقتی به درستی نصب شود شرایط حفاظتی خوب و عالی برای محیط مورد استفاده شما ایجاد خواهد کرد. بالا و پایین شدن فشار برقی نه تنها در کشور ما بلکه در کل دنیا یک موضوع و مساله طبیعی و رایج است و به همین دلیل محافظ های گوناگون با خاصیت سه راهی برق و چند راهی ساخته شده و در بازار عرضه می شوند.

چگونگی نصب محافظ پشت کنتور

 1. اولین و مهم ترین موضوعی که در رابطه با نصب محافظ پشت کنتور باید در نظر گرفت این است که محل نصب خوب و متناسبی برای محافظ برق پشت کنتور خود در نظر بگیرید؛ بهترین مکانی که می توان برای این مورد پیشنهاد کرد کنار کنتور برق اصلی یا حتی در محل نصب کنتور است؛ هر چقدر که فاصله محافظ برقی با کنتور اصلی کم تر باشد، بسیار بهتر است.
 2. با توجه به پیچیدگی کار نصب محافظ برقی پشت کنتور و خطراتی که برق ممکن است برای افراد معمولی و عادی داشته باشد، پیشنهاد می کنیم که این وظیفه تخصصی را به افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه محول کنید تا درصد خطای نصب آن پایین بیاید و باعث آسیب زدن به خودتان نشوید.
 3. دو پیچ قرار گرفته به شکل عمود در این محافظ ها باید در اندازه مسافتی درست در دیوار و محل نصبشان تعبیه شوند. احتیاج است که یک کنتور ۳۲ آمپر در محل جریان ورودی برق قرار دهید و همانطور که متوجه شدید حالا ما با سه محور اصلی روبرو هستیم؛ از جمله کنتور اصلی و محافظ که باید در همه سیم پیچی ها و کابل کشی های آن به طور اصولی انجام گیرد.
 4. هر اندازه که طول کابل شما بیشتر باشد باید از کابل بهتر و ضخیم تر استفاده کنید و به همین ترتیب هر اندازه که این مسافت کم تر باشد می توانید کابل های ارزان تر با ضخامت کم تری را مورد استفاده قرار دهید.
 5. دقت کنید که باید هنگام نصب این محافظ ها تمامی فاز و نول ها را به درستی انجام دهید و سه راهی برق و چند راهی را نیز به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

نکات هنگام نصب محافظ پشت کنتور

نصب محافظ پشت کنتور یک کار تخصصی و حرفه ای است که باید به صورت درست و اصولی انجام گیرد؛ در غیر این صورت اصلا عملکرد مناسب خود را نخواهد داشت. از دیگر نکات میتوان به موارد زیر اشاره کرد .

 1. ممکن است شما نتوانید محافظ برقی پشت کنتور را درست نصب کنید.
 2. با نصب محافظ کنتور باعث آسیب زدن به خودتان خواهید شد.
 3. هنگام نصب محافظ پشت کنتور حتما جریان برق اصلی را قطع کنید.
 4. از لوازم ایمنی برای انجام این کار استفاده کنید.

کاربرد محافظ پشت کنکور

اگر قبل از افتتاح هر ساختمانی از جمله مسکونی، اداری و تجاری به مسائل حفاظتی و امنیتی آن توجه شود، می توان از خطرات احتمالی مانند آتش سوزی های ناشی از جریان نامتعارف برقی جلوگیری کرده و دیگر نیاز نیست اعضای ساختمان اقدام به خرید جداگانه ای برای محافظت از لوازم خود کنند.

محافظ های پشت کنتور چه به صورت سه راهی برق و چند راهی طوری ساخته و طراحی شده اند که وظیفه حفاظتی خود را به طور درست انجام دهند تا در صورتی که خودشان با مشکل مواجه شوند شما بتوانید به راحتی آنها را تعمیر کنید.

مزایای استفاده از محافظ پشت کنتور

 • یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از محافظ پشت کنتور این است که حساسیت و کارایی این محافظ ها در مواجهه با نوسانات برقی آن قدر بالا است که در کوچک ترین عدم تعادلی در جریان برق، احساس خطر در محافظ حس شود و به موقع وارد عمل شده تا اجازه ورود این جریان آسیب زا به لوازم گران قیمت و با اهمیت شما ممکن نشود.
 • بهترین کارکرد محافظ برق پشت کنتور شما، زمان تاخیر است که بهترین محافظ های پشت کنتور از زمان تاخیر استاندارد برخوردار هستند و به موقع و با سرعت بالا افت جریان برق را تشخیص داده و تا زمانی که این افت فشار وجود داشته باشد، جریان برق را در حال نرمال و طبیعی نگه می دارد و مانع از آسیب خواهد شد.
 • از دیگر مزیت ارزشمند محافظ پشت کنتور این است که از هزینه کردن اضافه شما برای انواع محافظ های جداگانه جلوگیری کند. شما می توانید با خرید یک محافظ برقی پشت کنتور به صورت سه راهی برق و چند راهی با کیفیت و مناسب از تمامی از این خرده خرج ها که ممکن است پر هزینه تر هم باشند جلوگیری کنید.

سخن پایانی

استفاده از محافظ پشت کنتور یک ایده حفاظتی و با ایمنی بالا کمک خواهد کرد که شما هیچ نگرانی بابت نوسانات جریان برق نداشته باشید. برای تهیه بهترین محافظ برقی پشت کنتور سعی کنید آنها را از فروشگاه های معتبر و قابل اطمینان خریداری کنید. خرید این محافظ ها هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری از طریق سایت های اینترنتی قابل اطمینان امکان پذیر است. مزیت خرید شما از فروشگاه های دارای اطمینان این است که  با هزینه مناسب بتوانید جنسی با کیفیت را خریداری کنید.

امتیاز post

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.