ایرانی توانمند
Business is booming.

برپایی پاویون شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان

با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی صورت گرفت؛

91

پاویون شرکت‌های دانش بنیان در بیست‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان از امروز دوشنبه ۲۲ شهریور ماه جاری به مدت ۴ روز و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.
روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در این پاویون ۲۳ شرکت دانش بنیان فعال در حوزه‌های هوشمندسازی، مواد و مصالح مصرفی ساختمان و تجهیزات شیمیایی به ارائه توانمندی‌ها و عرضه محصولات خود می‌پردازند.
این نمایشگاه تا ۲۵ شهریور ادامه خواهد داشت و صنعتگران و فعالان حوزه ساختمان می‌توانند از نزدیک در جریان محصولات و دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان فعال در صنعت ساختمان در سالن ۷ محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران باشند.
اسامی‌شرکت‌های دانش بنیان حاضر در پاویون بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان به این ترتیب است:

شرکت دانش بنیان مگافا یاکند
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون «سیستم‌های هوشمند ساختمان» است که از جمله خدمات این سامانه می‌توان به کنترلر مرکزی، کلیدهای هوشمند تاچ، ترموستات هوشمند، ماژول‌های توسعه نرم‌افزار مدیریت ساختمان و انواع سنسور اشاره کرد.

شرکت دانش بنیان آتیه سازان نوین آتبین
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل «انواع آبنماهای تاسیساتی پیش ساخته و قابل حمل در کشور» است. این شرکت تولیدکننده و صادرکننده انواع پرژکتور‌های با درجه حفاظت بالا با تاییدیه تست سازمان ملی استاندارد، اولین و تنها تولید کننده انواع آبنماهای تاسیساتی پیش ساخته و قابل حمل در کشور، تولید کننده انواع نازل‌های خاص آبنما (جامپینگ جت، روتاری.و …) با درجه فناوری و کیفیت بالا، ساخت انواع تابلو برق جهت انواع آبنما و نورپردازی و طراحی، مهندسی و اجرا و انجام مشاوره در ۵۰۰ پروژه حوزه آبنما و نور‌پردازی در داخل و خارج از کشور است.

شرکت دانش بنیان هوماک؛
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون «پکیج‌های آبیاری هوشمند فضای سبز» است که ویژگی آن این است که با استفاده از این سیستم‌ها، میزان صرفه‌جویی در آب مصرفی تا ۵۰ درصد در مقایسه با روش‌های سنتی، کاهش می‌یابد. این موضوع با توجه به مشکل کم آبی در کشور امری بسیار حائز اهمیت است. از طرفی استفاده از این سیستم‌های هوشمند نیاز مستقیم به نیروی انسانی را در نگهداری از فضاهای سبز بسیار محدود کرده و از این طریق باعث کاهش قابل توجه هزینه‌ها می‌شود. منظم شدن اجرای برنامه آبیاری عامل دیگری است که در نتیجه استفاده از سیستم‌های هوشمند، رشد و طراوات پایدار انواع فضای سبز را تضمین می‌کند.

شرکت دانش بنیان آریسا شیمی‌خاورمیانه
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل «روان کننده‌های بتن بر پایه لیگنو سولفونات و پلیکربوکسیالت» است. این محصول باعث افزایش روانی و اسلامپ بتن، بهبود پمپ‌پذیری بتن، افزایش خصوصیات مکانیکی بتن، کاهش نفوذپذیری بتن، کاهش قابل ملاحظه نسبت آب به سیمان در روانی برابر، بهبود زمان کارپذیری و حفظ اسلامپ بتن، کاهش آب انداختی و جدایی سنگدانه‌ها در بتن است.

شرکت دانش بنیان به ساز انرژی
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون «سامانه انرژی میتر (تفکیک قبوض آب و برق و گاز) » است. در این سامانه تفکیک هوشمند و خودکار قبوض آب، برق و گاز ساختمان بر مبنای مقدار مصرف هر واحد با نصب کنتورهای هوشمند در ورودی واحدها صورت گرفته و مقدار مصرف دقیق هر واحد اندازه گیری شده و پس از وارد کردن اطلاعات قبوض آب، برق و گاز اصلی توسط مدیر ساختمان، از طریق سامانه تحت وب و اپلیکیشن تلفن همراه، قبوض تفکیکی برای هر واحد متناسب با مصرف به‌صورت خودکار صادر می‌شود.

شرکت دانش بنیان پرتو الکترونیک پیشگام کویر
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون «خط خشک کن صنعتی مایکروویو برای تیغه‌های سفالین» است. این دستگاه با ترکیب روش‌های هوا گرم، امواج مایکروویو و سیستم تونلی به خشک‌سازی تیغه‌های سفالین کمک می‌کند. خشک‌سازی سریع تیغه‌ها، انبار کردن آن‌ها برای استفاده در فصول سرد و جلوگیری از ترک برداشتن بلوک‌های با ابعاد بزرگ از کاربردهای این اختراع و محصول دانش بنیان است.

شرکت دانش بنیان سیما الکترو طب
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون «سیستم کاهش مصرف و اتوماسیون روشنایی» است. خدمات این محصول برنامه‌ریزی جهت کنترل روشنایی نسبت به پارامترهای محیطی(نور، ساعت و …) ، کنترل و مانیتورینگ پارامترهای تابلوهای برق، کنترل و مانیتورینگ از طریق اینترنت و امکان ارتباط با سیستم‌های هوشمند ساختمان (ارسال و دریافت اطلاعات) است.

شرکت دانش بنیان دانش آرا رنگ
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون «رنگ‌های مقاوم در برابر آتش» است که شامل سه نوع محصول است که برای سه نوع متریال فولاد، چوب و یونولیت کارایی دارند. با اعمال این رنگ‌ها برروی سطوح این مواد، مقاومت در برابر حرارت مستقیم در آنها ایجاد می‌شود. از آنجا که این سه متریال عامل اصلی تخریب در آتش‌سوزی هستند، می‌توان با استفاده این محصولات از بروز حوادث مرگبار در سوانح آتش‌سوزی جلوگیری کرد.

شرکت دانش بنیان بسپار توسعه یاران
این شرکت تولیدکننده مواد اولیه فوم‌های سخت پلی یورتانی(PIR –PUR) » است که خدمات آن ساندویچ پانل (پیوسته – غیر پیوسته)، اسپری (پاششی) و تزریقی (دور لوله – یخچالی) است.

شرکت دانش بنیان آریا پروشات رایکا
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون «سیستم کاهش مصرف و اتوماسیون روشنایی» است که ویژگی آن سیستم تردد نامحدود برای مکان‌های با تردد بالا، مجهز به سیستم آنتی شوک جهت جلوگیری از برخورد، بهره‌وری انرژی بالا، پرقدرت، سریع و بی‎صدا، بدون محدودیت تردد، مجهز به آشکارساز خطا، مجهز به موتور Dunker ساخت کشور آلمان، سیستم ماژوالر با قابلیت تعویض سریع قطعات و مجهز به چشم و سنسور Fuchs&Pepperl ساخت کشور آلمان است.

شرکت دانش بنیان شهر هوشمند گیلسا
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون «گیت وی (مرکز کنترل)» است. پنل اصلی هوشمند MrSmart با برخورداری از چندین پروتکل رایج در زمینه IOT مغز متفکر و کنترلر اصلی تمام تجهیزات است. این دستگاه وظیفه ارتباط بی‌سیم و هماهنگی بین تمام المان‌های هوشمندسازی را دارد و با توجه به پشتیبانی از بسترهای NRF ،RF ، اترنت، بلوتوث وWIFI امکان کنترل از راه دور تجهیزات را فراهم می‌سازد. این مرکز کنترل قابلیت پشتیبانی از کلیه قابلیت‌های هوشمندسازی شامل روشنایی و نورپردازی، گرمایش/ سرمایش، ایمنی و امنیت و راحتی را دارا است.

شرکت دانش بنیان نواندیشان سازه نیرا
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون «پمپ پریستالتیک» است. نحوه کار این محصول به این صورت است که گردش الکتروموتور باعث گردش غلطک یا رولر در داخل روتور دستگاه می‌شود. حرکت غلتک یا کفشک بر روی شلنگ یا لوله استفاده شده در دستگاه، باعث رانده شدن هوای داخل آن به سمت جلو و ایجاد یک نوع خلا شده است که منجر به ایجاد مکش در سیال می‌شود. حرکت پیوسته و موجی شکل دستگاه، سیال را به داخل لوله می‌کشاند و به مرور آن را به سمت جلو سوق می‌دهد. در نهایت امکان تنظیم سرعت گردش غلتک و در نتیجه آن به سرعت گردش سیالات در این پمپ‌ها وجود دارد و می‌توان فشار عملکرد آنها را تغییر داد.

شرکت دانش بنیان ماشین‌سازی پویا برش اراک
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل «ماشین‌آلات رول فرمینگ و سفارشی» است که این شرکت به عنوان یکی از پیشگامان در عرصه شکل‌دهی و رول فرمینگ فلزات در ایران با استفاده از نخبگان دانشگاهی و متخصصین مجرب و با استفاده از جدیدترین نرم افزارهای روز دنیا توانسته فناوری ساخت این ماشین‌آلات را بومی‌سازی کند. دقت، سرعت و کارایی بالا، کاهش ضایعات، استهلاک کم و همچنین نگهداری آسان از مزایای ماشین‌های طراحی شده است.

شرکت دانش بنیان بتن اکسیر پادیر
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون «مالت سبز پلیمورتکس» است. پلیمورتکس، ملاتی خمیری، آماده استفاده، بدون نیاز به فرآوری و عمل‌آوری، مخصوص مرحله دیوارچینی و سفت‌کاری ساختمان است. این محصول فرآیند اجرای دیوار را سریع، ساده، سبک، ایمن، تمیز و اقتصادی می‌کند. ملات‌های پلیمورتکس در بسته‌بندی‌های قیفی شکل ارائه می‌شوند و ویژگی‌های مکانیکی برتر از قبیل مقاومت فشاری، خمشی، برشی، همچنین چسبندگی چهار برابر بیشتر، نسبت به ملات ماسه سیمان دارند. مالت پلیمورتکس نیازی به آب یا سیمان و ماسه ندارد و جایگزینی مناسب برای ملات سنتی ماسه سیمان در دیوارچینی با انواع آجر، سفال یا بلوک (سیمانی و گازی) و کاشی و سرامیک‌کاری است.

شرکت دانش بنیان ایده ورزان
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون «نرم‌افزار مدیریت پروژه IPMP» است. شرکت ایده ورزان با سابقه ۱۵ ساله در حوزه توسعه سامانه‌های مدیریتی، دارای بیش از ۱۰ سال سابقه در ارائه راهکارهای حوزه مدیریت پروژه است. سامانهIPMP که محصول این شرکت است در این ۱۰ سال در ده‌ها شرکت فعال در حوزه‌های مختلف (نفت و گاز، نیرو، آب و فاضلاب، مخابرات، عمرانی، خدمات و ..) و همچنین در سطوح مختلف کارفرمایی، پیمانکاری، مشاوره‌ای و شرکت‌های مادر تخصصی با موفقیت پیاده‌سازی شده است. این نرم‌افزار دانش بنیان در بیش از ۱۶ هزار پروژه در کشور در حال بکارگیری است.

شرکت دانش بنیان الکترونیک پردازش سبلان
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل «چراغ‌های سقفی LED سنسوردار و بدون سنسور» است که برای محیط‌های اداری، مسکونی، پارکینگ و راه پله‌ها مناسب است. از ویژگی‌های این چراغ‌ها تشخیص حرکت با محدوده حداکثر ۶ متر، قابلیت تنظیم مدت زمان روشنایی، زمان پاسخگویی سنسور کمتر از نیم ثانیه، قابلیت تنظیم فاصله، زمان و حساسیت به نور و … است.

شرکت دانش بنیان رهاسازه یزد
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل «خانه‌های چوبی لاگ هاوس کانادا» است. این شرکت تولیدکننده خانه‌های چوبی اشباع شده با روغن گیاهی گرافت‌شده است.

شرکت دانش بنیان شبیه سازان شریف
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل «طراحی، شبیه‌سازی و تحلیل عددی سازه‌ها» است که خدمات آن شامل تحلیل استحکام، پایداری و ارتعاش سازه‌ها، تحلیل انتقال حرارت و جریان سیال در تاسیسات و سیستم‌های تهویه مطبوع، تحلیل آکوستیک و بهبود نویز، عیب‌یابی و بهینه‌سازی سازه‌ها و سیستم‌ها، نمونه پروژه‌ها در حوزه صنعت ساختمان، تحلیل استحکام و کمانش سازه‌ها و مخازن در مقابل باد و زلزله، تحلیل پوش‌آور اتصالات تیر ستون، تحلیل استحکام دیوار تقویت شده با FRP ، تحلیل تلاطم سیال در استخر و اثر آن بر سازه و تحلیل و بهبود جریان باد حول آسمانخراش است.

شرکت دانش بنیان نانو فن شفق
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون شامل «رنگ ساختمانی» است که با رعایت استانداردهای بهداشتی و زیست محیطی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد. تولید رنگ‌های اکریلیک پایه آب جهت حفظ سلامت فردی و سهولت استفاده برای تمامی کاربران تولید می‌شود. امروزه با توجه به صرفه جویی در بحث انرژی شرکت دانش بنیان شفق اقدام به تولید رنگ‌های عایق رطوبت و حرارت و همچنین رنگ‌های آنتی باکتریال، ترافیکی و ضد جلبک کرده است.

شرکت دانش بنیان پیشرو سازه پیوند بارثاوا
محصول ارائه شده این شرکت در پاویون «چسب اپوکسی EPOLOCK1100 » است. پولاک ۱۱۰۰ یک چسب دو جزئی پرکننده و ضد شره با پخت محیطی و کاربری آسان است. از این چسب می‌توان جهت چسباندن انواع قطعات در صنعت ساختمان استفاده کرد. یک چسب همه‌کاره مناسب جهت صنایع ساختمان‌سازی و معماری است. این چسب در دماهای پایین (۱۵ درجه سانتیگراد) قابل استفاده است. این چسب برای نصب انواع سنگ و اسلب و کاشی و نیز چسباندن قطعات بتنی، سنگ‌های طبیعی، انواع آجرها، کاشی، سرامیک، فلزات و کاشت میلگرد در بتن استفاده می‌شود.

امتیاز post

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.