ایرانی توانمند
Business is booming.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو

196

مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو

بسیاری از افراد هر روز با چربی ‌های اضافه بدن خود دست و پنجه نرم می‌ کنند. هنگامی که یک رژیم غذایی سالم و ورزش نمی ‌تواند شما را از شر چربی‌ های بدن خلاص کند، لیپوماتیک گزینه مناسبی به شمار می ‌رود. این عمل جراحی برای نواحی مختلف بدن از شکم و ران گرفته تا باسن و بازو انجام می ‌شود. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی مراحل مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو بپردازیم تا قبل از انجام این عمل، دید خوبی نسبت به کل فرآیند داشته باشید.

اهمیت مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو

متاسفانه برخی از مردان و زنان کاندید لیپوماتیک بازو ممکن است انتظارات غیرواقعی از عمل خود داشته باشند؛ در نتیجه هنگامی که به نتیجه مورد نظر خود نمی‌ رسند احساس نا امیدی می ‌کنند. اطلاع از مراحل مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو می ‌تواند سطح انتظارات شما را مشخص کرده و در دستیابی به نتیجه مطلوب کمک کند.

در مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک باید انتظار ناراحتی و درد خفیفی در ناحیه مورد نظر داشته باشید. علاوه بر این ممکن است قرمزی،‌ کبودی و مقداری ورم را مشاهده کنید. دارو‌های تجویز شده از جانب پزشک می ‌تواند به کاهش درد و ناراحتی ‌های بعد از عمل کمک کند. همچنین ممکن است برای کاهش ورم، بهبودی سریع‌ تر و حفظ شکل مناسب برای بازو در چند هفته ابتدایی لازم باشد تا گن مناسب بپوشید. مقداری از ورم ممکن است تا ۶ هفته بعد از عمل هم ادامه داشته باشد اما در عرض چند روز بعد از عمل می‌ توانید دوباره به محل کار خود برگردید.

 

زخم‌های بعد از عمل

یکی از دغدغه ‌های افراد در عمل لیپوماتیک بازو این است که آیا بعد از عمل، جای زخم و جراحت روی بدنشان باقی می ‌ماند. در این عمل، برش‌ های کوچکی روی سطح پوست انجام می‌ شود و از طریق همین برش‌ ها، لوله کانولا داخل می ‌شود. این برش ‌های ایجاد شده کوچک هستند و تا حد امکان در مناطق غیرقابل مشاهده ایجاد می ‌شوند؛ بنابراین اصلا قابل توجه نیستند. شما باید دستورالعمل ‌های بعد از جراحی را به خوبی و با دقت انجام دهید تا برش ‌ها با کمترین اثری بهبود پیدا کرده و محو شوند.

نکات مهم در مراحل مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو

در لیپوماتیک بازو، تعداد معینی از سلول ‌های چربی از ناحیه مورد جراحی برای همیشه از بین می ‌رود. با این حال سلول ‌های باقی مانده می ‌توانند به ذخیره چربی و رشد در همان ناحیه ادامه دهند. پیروی از یک رژیم غذایی سالم، نوشیدن مقدار زیادی آب و شرکت در برنامه ‌های ورزشی منظم می ‌تواند در مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو بسیار موثر باشد.

علاوه بر این فراموش نکنید که در روزهای بعد از عمل باید حتما استراحت کنید. انجام فعالیت‌ های بدنی زیاد می ‌تواند باعث باز شدن بخیه ‌ها شود. همچنین توصیه می‌ شود تا حتما محل بخیه‌ ها را تمیز نگه دارید و با توصیه پزشک متخصص خود، حمام کردن را در دوران نقاهت فراموش نکنید. در صورتی که در دوران نقاهت از بدن خود مراقبت نکنید، احتمال ایجاد عفونت وجود دارد. در نتیجه حتما توصیه ‌های پزشک را جدی گرفته و داروهای خود را در زمان مشخص مصرف کنید.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو

رژیم غذایی

داشتن یک رژیم غذایی سالم که دارای مقدار چربی مناسبی باشد، یکی دیگر از عوامل مهمی بوده که ماندگاری عمل لیپوماتیک را افزایش می ‌دهد. بسیاری از افراد، بعد از عمل نه تنها رژیم غذایی سالمی ندارند بلکه گروه ‌های ناسالم مانند فست فود‌ها و چربی ‌های اشباع را مصرف می‌ کنند. این کار نه تنها نتیجه عمل را تغییر داده که دوباره باعث افزایش وزن شما خواهد شد.

ورزش

ورزش کردن برای هر بدنی ضروری بوده و این الزام برای افرادی که عمل لیپوماتیک بازو داشته ‌اند، بیشتر است. در نتیجه حتما به سراغ فعالیت بدنی بروید که آن را دوست دارید. در این صورت نه تنها بدن سالم ‌تری دارید بلکه در طولانی مدت شادتر هم خواهید بود.

دوران نقاهت بعد از لیپوماتیک بازو چقدر است؟

دوران نقاهت بعد از لیپوماتیک بازو چندان سخت و طاقت فرسا نیست، به این معنی که می ‌توانید در همان روز عمل مرخص شده و به منزل بروید. با این حال اگر حجم چربی خارج شده قابل توجه باشد، ممکن است لازم باشد که یک شب بستری بمانید.

صرف نظر از اینکه بلافاصله بعد از عمل مرخص شوید یا یک شب بستری بمانید، نیاز به فردی دارید که شما را به منزل رسانده و مراقبت کند. بعد از عمل کمی درد دارید اما اثر داروی بیهوشی بسیار روی شما زیاد است. بنابراین هوشیاری نداشته و نیاز به مراقبت دارید.

جراح به شما یک گن مخصوص داده که باید آن را دور نواحی لیپوماتیک شده بپیچید. مهم است که این موضوع را به دقت انجام دهید زیرا تاثیر بسیار زیادی روی کاهش ورم‌ ها دارد. همچنین این امکان وجود دارد که درن ‌هایی در اطراف محل برش‌ ها قرار داده شود تا روند بهبود را تسریع کند.

در روزهای اول بهبودی، انتظار درد متوسطی را داشته باشید. جراح به شما داروی مسکن خواهد داد تا این درد قابل تحمل باشد. پس فراموش نکنید که داروها را سر زمان مشخص میل کنید. علاوه بر این تا حد ممکن هم فعالیت‌ های فیزیکی خود را محدود کنید تا آسیبی به نقاط جراحی شده وارد نشود.

در یک یا دو هفته اول بعد از عمل، درد و ورم‌ها کاهش پیدا می‌کنند. بعد از دو هفته می‌توانید به روال عادی زندگی و محل کار خود بازگردید. فقط اگر شغلتان طوری بوده که فعالیت فیزیکی زیادی دارید شاید لازم باشد تا مدت زمان بیشتری را استراحت کنید. در این مدت باید همچنان گن را بپوشید.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.