ایرانی توانمند
Business is booming.

ادامه گران‌فروشی بلیط هواپیما با وجود اخطار سازمان هواپیمایی

0 203

ادامه گران‌فروشی بلیت هواپیما با وجود اخطار سازمان هواپیمایی
گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو: یک هفته بعد از هشدار سازمان هواپیمایی به گران‌فروشی بلیت هواپیما، برخی شرکت‌های هواپیمایی با قیمت بیشتر از نرخ مصوب آبان سال ۹۹، در تلاش برای رونمایی از قیمت‌های جدید بلیت هواپیما هستند.

پاییز سال گذشته و بعد از افزایش ناگهانی ۶۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما، جلسات زیادی بین شرکت‌های هواپیمایی و متولیان صنعت هوایی برگزار شد و نهایتا سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که بلیت هواپیما ١٠ درصد نسبت به قیمت‌های خردادماه سال ۹۹ گران می‌شود.

با این حال از ابتدای خرداد ماه امسال ماجرای پاییز سال گذشته دوباره تکرار شد و ایرلاین‌ها این بار با افزایش ۴۰ درصدی و با عبوز از نرخ‌های مصوب سال ۹۹ اقدام به فروش بلیت دارند.

دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا برای کاهش مسافرگیری پرواز‌ها بود و براساس آن ایرلاین‌ها موظف شدند از اول آبان سال ۹۹ با ۶۰ درصد ظرفیت هر پرواز، بلیت‌فروشی کنند. با ابلاغ این پروتکل جدید، ایرلاین با استناد به اینکه کاهش تعداد مسافران موجب ضرر و زیان آن‌ها است اعلام کردند که قیمت بلیت‌ها هم باید تغییر کند.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اضافه کرد: به دلیل تدوام خسارت ناشی از کرونا و تحمیل محدودیت استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما که از سال ۹۹ به شرکت‌ها تحمیل شده است با وجود درخواست برای تسهیلات جبرانی پاسخی داده نشده است.

وی با بیان اینکه پیگیری انجمن شرکت‌های هواپیمایی برای دریافت وام جداگانه از دولت ادامه دارد، گفت: امیدواریم هر چه زودتر محدودیت ۶۰ درصد برداشته شود، چون مبنای علمی ندارد و در هیچ کشوری اجرایی نمی‌شود و ادامه این روند شرکت‌های هواپیمایی را با ورشکستی مواجه خواهد کرد

امتیاز post

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.