ایرانی توانمند
Business is booming.

نقش اسپری در درمان آسم کودکان

537

 

تنگی تنفس و مشکلات تنفسی در برخی از کودکان وجود دارد که نیازمند مراقبت ویژه ای می باشد ، والدین نیاز است در این مواقع توجه ویژه ای به این کودکان داشته باشند و داروهای مخصوص به این بیماری را برای کودک تهیه نمایند .
در کودکانی که به بیماری ریوی و تنفسی مبتلا می باشند استفاده کردن از اسپری بسیار آسان تر و کم عارضه تر از سایر درمان ها می باشد .
زمانیکه کودکان به بیماری تنفسی مبتلا هستند کافی است که دارو را به شکل استنشاقی مصرف نماید .
زمانی که دارو به شکل استنشاقی مصرف می شود دارو بدون اینکه از سایر نواحی بدن عبور کند وارد ریه شده و تاثیر خود را بر بدن قرار می دهد .
بیماری های ریوی به دلیل اینکه نحوه مصرف دارو به شکل استنشاقی می باشد دارو در نواحی مختلف بدن از بین نمی برد بلکه بیشترین تاثیر را بر کودک جهت درمان دارد.
داوری سالبوتامول یکی از داروهای می باشد که در بیماری های ریه و دستگاه های تنفسی کاربرد دارد .
داروی سالبوتامول به دوشکل شربت و اسپری مورد استفاده قرار می گیرد که نوع شربتی آن دیرتر اثر می کند و دارای عوارض بیشتری نسبت به نوع اسپری آن می باشد .

عوارضی که بر اثر مصرف شربت سالبوتامو ایجاد می شود شامل موارد زیر می باشد :
۱- تپش قلب
۲- لرزش دست
۳- سردرد
توجه به این نکته ضروری است که برخی از والدین تصور اشتباهی از نوع اسپری این دارو را دارند که نوع اسپری آن سبب شده که گشادی رگهای ریه و قلب رخ می دهد و کودک ممکن است به آسم مبتلا شود که این موارد به هیچ عنوان از نظر علمی صحیح نمی باشد .

امتیاز post

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.