ایرانی توانمند
Business is booming.

روش های موثر برای درمان معده دردهای عصبی در خانه

474

تا به حال درد معده را تجربه کرده‌اید؟ اگر پاسخ شما نه است باید بگوییم خوش شانس هستید. ریشه‌ی اکثر دردها روان نا آرام است و اصطلاحا به این دردها روان تنی می‌گویند. معده درد یکی از دردهای روان تنی است. ۵۰۰ میلیون نورون عصبی درون روده شما قرار دارد که ارتباط مستقیم معده و روده با مغز را برقرار می‌کند. بنابراین طبیعی است که مشکلات عصبی مستقیما با معده و روده در ارتباط باشند. ما چیزهای زیادی در این مورد می‌شنویم. یکی از این موارد پرخوری‌های عصبی است و دیگری معده دردهای عصبی. اعصاب قدرتمند معده و روده نشانه مهمی برای اطلاع از شرایط روانی اطراف و درون شما است. با این دید ما می‌خواهیم چند روش کاربردی برای این دردهای شدید پیشنهاد کنیم. همراه ما باشید.

آیا طب سنتی کارآمد است؟

کاری اکه اکثر خانواده‌ها انجام می‌دهند کمک گرفتن از طب سنتی است. ما از مادرانمان آموخته‌ایم که برای دل درد و مشکلات روده از نعنا و نبات استفاده کنیم. برای سردرد از دمنوش‌هایی مانند گل گاوزبان کمک بگیریم. این‌ موارد و بسیاری دیگر نشان دهنده اثربخشی طب سنتی است. کاربرد نبات و زعفران و حتی دارچین برای درمان انواع مختلفی از بیماری‌های معده و روده ثابت شده است. خرید کیلویی دارچین، نبات های نی دار یا چوبی زعفرانی را دراولویت خریدهای ماهیانه خود قرار دهید. داروهای شیمیایی می‌توانند آسیب‌های شدیدی روی تمام اندام‌های بدن مانند معده، روده، کبد و کلیه باقی بگذارند. اگر به مدت طولانی از داروهای ضد درد و تسکین دهنده استفاده کنید باید در انتظار دردهای معده و روده باشید. با روش‌های جایگزین طب سنتی شروع به درمان اصولی بدن خود کنید.

آنتی اکسیدان و رادیکال‌های آزاد

آنتی اکسیدان. این کلمه قطعا به گوشتان خورده است اما آیا چیزی در مورد آن می‌دانید؟ آنتی اکسیدان چیست؟

رادیکال‌های آزاد مولکول‌هایی هستند که در نتیجه فعالیت‌های سلولی ایجاد می‌شوند و این مولکول‌ها برای مقابله با ویروس‌ها و باکتری‌ها ضروری هستند. این مولکول‌ها به جز مقابله با ویروس‌ها و باکتری‌ها، با استفاده از خون در تمام بدن جریان پیدا می‌کنند و می‌توانند با ملکول‌های دیگر واکنش دهنده. چندان جالب به نظر نمی‌رسد. این مولکول‌ها هم مفید و هم مضرر هستند چون می‌توانند باعث فعال شدن ژن‌ها معیوب در بدن شوند. این تنها یکی از آسیب‌هایی است که رادیکال‌های آزاد روی بدن می‌گذارند. برای مقابله با رادیکال‌های آزاد ابتدا باید رژیم غذایی متعادلی داشته باشید.تمام قسمت‌های رژیم غذایی شما اهمیت ویژه‌ای دارد. پرهیز از غذاهای آماده و فست فود حاوی روغن‌های چرب به شما در بهبود عملکرد بدن و مقابله با رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند.

یک آنتی اکسیدان قوی

یک آنتی اکسیدان قوی

ما در مورد یک آنتی اکسیدان قوی صحبت می‌کنیم. چیزی که به بهبود دردهای حاصل از زخم معده و ترمیم جداره معده و روده کمک می‌کند. این آنتی اکسیدان قوی می‌تواند پیشگیری هوشمندانه‌ای برای انواع سرطان‌ها باشد. رادیکال‌های آزاد در بدن چرخ می‌زنند و می‌توانند باعث ایجاد مشکلات مختلفی از جمله سرطان شوند. مهمترین کاری که باید انجام دهید خنثی سازی آن است. یک منبع غنی از منیزیوم و پتاسیوم برای مقابله با دردهای معده و حتی پیشگیری از آن است که براساس بسیاری از تحقیقات خرما می‌تواند خطر ابتلا به سرطان‌ را کاهش دهد. همیشه یک بسته خرمای درجه یک درخانه داشته باشید. انواع مختلف خرما مانند خرمای مضافتی، مجول، پیارم و زاهدی را می‌توانید با خرید اینترنتی و بدون صرف وقت، با قیمت مناسب و در کمترین زمان تهیه کنید. خرمای زاهدی برای کسانی که دچار بیماری دیابت هستند مناسب است و از قند کمتری برخوردار است.

دمنوش‌ها

دمنوش‌ها

گیاهان خشک شده خاصیت معجزه آسایی در بهبود دردهای معده دارند. شما می‌توانید هر روز چند لیوان دمنوش استفاده کنید و مطمئن باشید که هیچ آسیبی به بدنتان وارد نخواهد شد. برای دردهای معده دمنوش بابونه توصیه می‌شود اما به دلیل تلخ بودن این دمنوش می‌توانید از گل خشک، گل گاوزبان و دارچین در کنار آن استفاده کنید. اگر با طعم بابونه مشکلی ندارید آن را بجوشانید و به همراه مویز یا خرما میل کنید. در تهیه دمنوش توجه کنید که ابتدا آب باید کاملا جوش باشد و پس از ریختن گیاهان در قوری باید شعله را کم کنید تا به آرامی دم نوش آماده شود. ۳ تا ۵ دقیقه برای جوشاندن آن کافی است و سپس آماده مصرف خواهد بود.

مویز

مویز یا همان انگور خشک شده و هسته‌ی آن روش دیگری برای بهبود درد عصبی معده است. فیبر موجود در این ماده می‌تواند به بهبود عملکرد دستگاه گوارشی کمک کند. اگر در هضم غذا مشکل داری به جای استفاده از شربت‌هایی مانند شربت آلومینیوم پس از غذا از مویز استفاده کنید. این میوه‌ی خشک شده ارزش غذایی بالایی دارد و در بهبود عملکرد دستگاه گوارش، حافظه و خون سازی موثر است. کسانی که سوخت و ساز  و تحرک بالایی دارند می‌توانند با خوردن مقدار از این میوه به صورت ناشتا انرژی لازم برای یک روز سخت را بدست آورند.

یک ترکیب شگفت انگیز برای معده

برای ساختن این معجون چند ماده‌ی موثر برای ترمیم معده و روده و درمان نفخ که در اینجا به بعضی از آنها اشاره شد را با هم مخلوط کنید. مقداری عسل طبیعی نیاز دارید. یک یا دو عدد خرما را هسته گیری کنید و به چند قسمت تقسیم کنید. مقداری عسل و مویز را به این ترکیب اضافه کنید. می‌توانید از مقداری کره‌ی بادام زمینی و کره‌ی کنجد برای خوش طعم شدن این ترکیب استفاده کنید. این معجون را هر روز صبح به همراه صبحانه میل کنید تا از دردهای عصبی در طول روز پیشگیری کنید.

مدیتیشن

احتمالا از اثرات مدیتیشن چیزی شنیده‌اید. آیا تاکنون به فکر انجام آن افتاده‌اید؟

کمی غیر ممکن به نظر می‌رسد. تاثیر مدیتیشن کمتر از داروهای شیمیایی نیست. در کتاب سفر درونی اوشو به درستی این مفهوم توصیف شده است. گفته می‌شود مهمترین قسمت بدن هر انسان نه قلب است و نه مغز. نقطه‌ی شروع جهان هر انسانی از بند ناف بوده و ما از این قسمت به موجودیت رسیده‌ایم. دقت کرده اید در هنگام خواب نوزادان با شکم نفس می‌کشند؟ تنفس شکمی مهمتری کمک به شما برای بهبود بسیاری از درهای جسمانی از جمله درد معده است. دردهای شکمی و مخصوصا در معده از عدم امنیت و ترس سرچشمه می‌گیرند. شما قرار نیست با چیزی مقابله کنید و تنها باید برای دقایقی تمام افکار خود را کنار بگذارید.

روش انجام مدیتیشن

در مدیتیشین شما به مدت ۱۰ دقیقه در راحت‌ترین حالت ممکن خود قرار خواهید گرفت (می‌توانید بنشینید یا دراز بکشید) و باید با تنفس شکمی تمام افکارتان را کنار بگذارید. محیطی آرام نیاز دارید. می‌توانید از یک موسیقی بدون کلام استفاده کنید و تمرکزتان را روی شکم و تنفس شکمی بگذارید. ذهن به آرامش خواهد رسید و در پس آن بدن شما آرام خواهد گرفت. تنفس شکمی یکی از مهمتری ترفندهای بازیگران تئاتر و سینما است. کمی در مورد مدیتیشن مطالعه کنید و هر روز دوبار صبح و شب این کار را انجام دهید.

دردهای عصبی معده به شما نشان می‌دهند که ذهن و روانتان در حال آسیب زدن به بدن هستند. نشانه خوبی برای تغییر روند زندگی خواهد بود. تا جایی که می‌توانید تنش‌ها و استرس‌ها را کنار بگذارید. کوتاه بودن زندگی برای آگاه شدن به ارزشمند بودن آن کافی است. از این سفر کوتاه لذت ببرید.

نویسنده: سارااقبالی

 

 

۴.۹/۵ - (۸ امتیاز)

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.