ایرانی توانمند
Business is booming.

توصیه های هوشیاری پیرامون فروشگاه های جعلی

هشدار در خصوص گسترش فروشگاه های جعلی در فضای مجازی

0 62

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از گسترش فروشگاه های جعلی در فضای مجازی خبر داد و گفت: افراد کلاهبردار برای افزایش موفقیت در فریب کاربران اینترنتی، بی شک اقدام به تبلیغات وسوسه انگیز با توجیهات ساختگی می کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرگرد احسان بهمنی ضمن بیان این مطلب تصریح کرد : یکی از ترفندهای مجرمانه در فضای مجازی راه اندازی فروشگاه های جعلی و انتقال پول مشتریان به کارت بانکی فروشنده گان واقعی محصولات مجازی یا فیزیکی است در شرایطی که محصول نصیب کلاهبردار می شود، پس از شکایت مشخص می شود که فروشگاه جعلی واسطه ای میان شاکی و فروشنده واقعی برای واریز پول می باشد و تصور فروشنده واقعی این است که کلاهبردار به کارت بانکی او پول واریز کرده است.

این مقام انتظامی بیان داشت: جعل وب سایت های محصولات خارجی به زبان انگلیسی و معرفی فروشگاه یا وبلاگ جعلی متعلق به کلاهبردار به عنوان نماینده ایرانی این وب سایت ها یکی از حقه های اعتمادسازی در فضای مجازی می باشد،پس کاربران باید هوشیار باشند تا گرفتار این شگردهای کلاهبرداری نشوند.

رئیس پلیس فتا هرمزگان با بیان اینکه مجرمین اینترنتی از طریق شماره های مجازی رایگان یا پولی اقدام به نصب پیام رسان ها برای برقراری ارتباط با قربانیان می کنند تا هویت شان مخفی بماند، تصریح کرد: اگر در فضای مجازی محصولاتی را عرضه می کنید، پیشنهاد می گردد برای دریافت پول از طریق فعال سازی درگاه پرداخت بانک اقدام نمایید، در غیراین صورت احتمال دارد کلاهبردار میان شما و خریدار محصول جعلی قرار گرفته و با پول واریزی آنها از شما خرید کند.

سرگرد احسان بهمنی با بیان اینکه هر چیزی در فضای مجازی قابل کپی برداری و جعل می باشد، گفت: طراحی فاکتور در قالب رسمی و ارسال به ایمیل مشتری به راحتی توسط کلاهبردار قابل انجام است.

این مقام مسئول در پایان به شهروندان توصیه کرد: برای اعتبارسنجی از فروشگاه مجازی اگر نماد اعتماد الکترونیکی در سایت هدف وجود داشت،بر روی آیکن گرافیکی آن کلیک کنید تا به واسطه وب سایت enamad.ir امکان مشاهده شناسنامه کسب و کار برای شما فراهم شود.

امتیاز post

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.