ایرانی توانمند
Business is booming.

اجرای نخستین جشنواره ابوذر ویژه شهرستان کاشان

رضا صفری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بسیج رسانه خود را خادم خبرنگاران می‌داند، اظهار داشت:

341

خبرگزاری تسنیم :  این نهاد در سال ۱۳۹۲ با دستور رهبر معظم انقلاب راه‌اندازی شد و آخرین قشری بود که در سازمان بسیج ایجاد شد و پس از آن قشر جدیدی ایجاد نشده است.

وی ضمن اشاره به استقرار بسیج رسانه در استان اصفهان افزود: کانون بسیج رسانه شهرستان کاشان اولین کانون بسیج رسانه در سطح شهرستان‌های کشور بود و این افتخار بزرگی برای این شهرستان است و از سوی دیگر ۱۶ کانون را نیز در سطح استان اصفهان راه‌اندازی کردیم که در حال حاضر یک هزار نفر از اصحاب رسانه را در حوزه‌های مختلف عضو این کانون‌ها هستند.

رئیس بسیج رسانه استان اصفهان ضمن اشاره به عضویت اقشار مختلف در بسیج رسانه ابراز داشت: ما کارکنان فنی رسانه‌ها را عضو بسیج رسانه کردیم چراکه معتقد هستیم یک گروه باید کار کنند تا یک نفر بتوانند بنویسد و با توجه به اینکه نشریات مکتوب سیر نزولی پیدا کرده است با توجه به اهمیت و ضرورت فعالان این حوزه عضو بسیج رسانه هستند.

وی با بیان اینکه در سه حوزه بصیرتی، مهارتی و معرفی بسیج رسانه فعالیت دارد، گفت: آموزش ویژه حوزه رسانه یکی از مهمترین اقدامات بسیج رسانه استان اصفهان است و تقریبا تمامی جریانات رسانه‌ای را تحت پوشش قرار می‌دهد و از این رو جامعه مخاطب ما می‌داند که هر ماه چه دوره ای برگزار می‌شود.

صفری ضمن تاکید بر استمرار برگزاری دوره‌های رسانه ای تصریح کرد: لازم است برنامه هوشمندانه مبتنی بر نیاز جامعه هدف تدوین شود و برنامه‌ریزی لازم در این زمینه صورت پذیرد و در حوزه نهضت سواد رسانه نیز در استان اصفهان اقدامات ویژه صورت گرفته است چراکه یکی از دغدغه‌های امروز موضوع سواد رسانه است.

وی با بیان اینکه دشمنان همواره در راستای القای مطالب نادرست تمام تلاش خود را به کار گرفته است، تاکید کرد: هر پایگاه لازم است یک واحد رسانه‌ای داشته باشند و از این رو رابط رسانه‌ای می‌تواند مشکلات و معضلات در محلات را به رسانه‌ها منتقل کنند.

رئیس بسیج رسانه استان اصفهان ضمن اشاره به برگزاری جلسات سواد رسانه ای ویژه اقشار مختلف توسط متخصصان افزود: ارائه برخی خدمات توسط بسیج رسانه استان اصفهان ارائه می‌شود و از این رو ظرفیت‌های خوبی ایجاد شده است و از این رو به فرض مثال موضوع هتیلنگ اعضای بسیج رسانه برطرف شده و امکان اقامت در شهرهای مختلف کشور وجود دارد.

وی ضمن اشاره به راه‌اندازی بیمه بسیجیان ابراز داشت: این بیمه ۱۰ درصد پایین‌تر از دیگر بیمه‌ها است و شامل بیمه تکمیلی، بیمه بیکاری، بیمه کارافتادگی، بیمه مستمری و دیگر خدمات مختلف است و تحت عنوان بیمه بسیجیان خدمات ارائه می‌شود.

صفری با بیان اینکه باید شهرستان‌های استان اصفهان نیز در راستای ارائه خدمات باید فعال شود، گفت: موضوع جشنواره رسانه‌ای ابوذر نیز یکی از برنامه‌های اجرایی از سوی بسیج رسانه است و در نظر داریم اولین جشنواره ابوذر شهرستانی در کاشان اجرایی کنیم.

وی ضمن اشاره به راه‌اندازی دبیرخانه شهرستانی در کاشان تصریح کرد: اقدامات لازم نیز از سوی مرکز استان انجام می‌شود و برنامه‌ریزی لازم در این زمینه صورت می‌پذیرد تا شاهد برگزاری جشنواره درخور و شایسته‌ای باشیم.

ایرنا – رییس بسیج رسانه سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان با تاکید بر اینکه این سازمان نیروهای متخصص و کارآمد برای جبهه رسانه‌ای گفتمان انقلاب اسلامی تربیت می‌کند گفت: طیف یک‌هزار نفری از اصحاب و عوامل اجرایی رسانه در بسیج رسانه این استان عضو هستند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ رضا صفری روز چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران و اصحاب رسانه کاشان در ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان با بیان اینکه اعضای بسیج رسانه شامل خبرنگار، عکاس خبری، صاحب امتیاز، مدیر مسوول، مجری و گوینده خبر، تصویربردار، صاحب نظر، استاد دانشگاه و مدرس رسانه هستند، افزود: کارکنان فنی رسانه‌ها از جمله منشی، حسابدار و عوامل مختلف مرتبط با رسانه نیز می‌توانند عضو این سازمان شوند.

وی با اشاره سیر نزولی و قهقرایی نشریه‌های مکتوب به کاهش تیراژ و ریزش مخاطب همچنین حدود ۱۶۰ نفر از موزعان نیز در همه استان با توجه به اهمیت، ضرورت و کارکرد ویژه رسانه‌ها مخاطبین و عضو بسیج رسانه شدند.

رییس بسیج رسانه سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان با یادآوری راه‌اندازی سازمان بسیج رسانه در سال ۱۳۹۲ بر پایه دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تخصصی شدن سازمان خاطر نشان کرد: اواسط سال ۹۲ نیز بسیج رسانه استان اصفهان به عنوان نخستین بسیج رسانه در استان‌ها و پس از آن بسیج رسانه کاشان به عنوان نخستین بسیج رسانه شهرستان‌های کشور تشکیل شد.

فعالیت بسیج رسانه در حوزه ‌های مهارتی، بصیرتی و معرفتی

سرهنگ صفری با اشاره به فعالیت بسیج رسانه سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان در سه حوزه مهارتی، بصیرتی و معرفتی اظهار داشت: برگزاری دوره‌های ‌آموزشی متمرکز و مستمر، نهضت و گسترش سواد رسانه‌ای و ارایه یکسری خدمات رفاهی از جمله هتلینگ و بیمه از جمله مهمترین برنامه‌های اجرایی برای اعضای این سازمان است.

وی، استقرار مرکز آموزش رسانه‌ای بسیج رسانه اصفهان در راستای برگزاری دوره‌های ‌آموزشی در ناحیه امام صادق(ع) این استان را یادآور شد و افزود: این دوره‌ها با محتوای آموزش خبرنگاری مقدماتی، پیشرفته، یادداشت‌نویسی و تمامی جریان‌های رسانه‌ای برگزار می‌شود.

رییس بسیج رسانه سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان گفت: نهضت و گسترش سواد رسانه‌ای با حضور یک رابط در پایگاه‌های بسیج که بیشتر واقع در مسجد، حسینیه و کانون‌های محله‌ها است افکار عمومی مردم و جامعه را در مقابل تخریب اذهان عمومی صیانت، مدیریت و هدایت می‌کند.

وی ادامه داد: رابط نهضت رسانه‌ای در هر پایگاه بسیج مشاور رسانه‌ای امام جماعت و عضو هیات امنای آن مسجد است تا علاوه بر اینکه با سوژه‌یابی و بررسی مشکلات محله، آن را از طریق رسانه‌ها به مسوولان انتقال دهد و در بانک سوژه آسیب‌ها و معضلات ثبت کند.

برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر

سرهنگ صفری، برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر را از دیگر برنامه‌های سازمان بسیج رسانه برشمرد و گفت: پیشنهاد می‌شود نخستین جشنواره شهرستانی ابوذر نیز با راه‌اندازی دبیرخانه آن در کاشان برگزار شود.

وی افزود: تربیت و آموزش نیروهای متخصص و کارآمد برای جبهه رسانه‌ای گفتمان انقلاب اسلامی از دیگر هدف‌های سازمان بسیج رسانه است که در این راستا مرکز آموزش تخصصی رسانه‌ای در شهر اصفهان راه‌اندازی شده است.

رییس بسیج رسانه سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان با تاکید بر تولید و انتشار آثاری از جمله ساخت سه برنامه تلوزیونی در راستای ترویج فرهنگ عاشورا و پیاده‌روی اربعین با عنوان پیاده تا بهشت، مادرانه برای تجلیل از مقام مادران شهیدان و روایت هشت روایتی نو از دفاع مقدس در این سازمان اضافه کرد: کتاب اخلاق در رسانه شامل عکس نوشته از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی و امام راحل نیز چاپ و منتشر شده است.

به گفته وی، اکنون سازمان بسیج رسانه از وضعیت تولید محتوای رسانه‌ها در حوزه‌های مختلف به طور کامل از میزان عملکرد آنها آگاهی دارد و با شناسایی نقاط ضعف و قوت موارد آسیب را شناسایی و بررسی و نقاط قوت را تقویت و حتی تشویق می‌کند و پاداش می‌دهد.

وی اضافه کرد: سازمان بسیج رسانه استان اصفهان در این راستا با اجرای طرح شناسایی خبر خوب و رصد اخبار و گزارش‌های خبرنگارانی که مشکلی از معضل‌های مردم را پیگیری و رفع آن را به ثمر رسانده‌اند به آن خبرنگار و نویسنده پاداش می‌دهد.

در این نشست، شماری از خبرنگاران کاشان با تبیین مشکلات و بررسی آسیب‌های موجود در حوزه رسانه، پیشنهادها و انتظارهای خود را از بسیج رسانه مطرح کردند.

۲۹ رسانه مختلف شامل رسانه‌های چاپی، الکترونیک – برخط و الکترونیک – غیربرخط در شهرستان کاشان دارای مجوز فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند؛ این شهرستان افزون بر ۱۰۰ فعال رسانه‌ای دارد.

کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر، پرجمعیت ترین شهر اصفهان پس از مرکز این استان و بیست و هشتمین شهر پرجمعیت ایران محسوب می شود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.