ایرانی توانمند
Business is booming.

سیامک اطلسی بازیگر مطرح «پدر سالار» درگذشت

38

هنرمند پیشکسوت عرصه سینما، تلویزیون و صداپیشه لحظاتی پیش بر اثر ابتلا به ویروس کرونا چشم از جهان فروبست.

سیامک اطلسی متولد ۴ تیر ۱۳۱۵ در ارومیه، بازیگر صداپیشه (دوبلور) بود. به جز بازیگری، صداپیشه حرفه ای بود و کارگردانی و نویسندگی نیز می کرد.
سیامک اطلسی در سال ۱۳۴۲ زیر نظر استاد مانی در استودیو شاهین فیلم، حرفه صداپیشگی را آغاز کرد تا اینکه با پیشنهاد یکی از کارگردانان که فیلمش را برای دوبله آورده بود سر از دنیای بازیگری درآورد و از سال ۱۳۵۰ بازیگری را آغاز کرد.

اطلسی در سریال پدرسالار در کنار بازیگرانی چون محمدعلی کشاورز، جمیله شیخی، حمیده خیرآبادی، ناصر هاشمی و… نقش ماندگاری را از خودش به جا گذاشت.

پدرسالار به کارگردانی اکبر خواجوی اوایل دهه ۷۰ روی آنتن رفت. این بازیگر از سال ۵۱ تاکنون علاوه بر دوبله در بیش از ۳۰ فیلم سینمایی و ده ها سریال نقش های شاخص و متفاوت بازی کرده که ماندگارترین آنها آن سوی آتش، دوران سرابی، گل سرخ، چریکه تارا، پدرسالار و مختارنامه است. سریال های از یادها رفته و تعبیر وارونه یک رویا از دیگر آثار این بازیگر است.

کلمات کلیدی : سیامک اطلسی در مختارنامه , همسر سیامک اطلسی , سیامک اطلسی در پدر سالار , دختر سیامک اطلسی , عکس همسر سیامک اطلسی , سیامک اطلسی قبل از انقلاب , عکس جوانی سیامک اطلسی ,

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.