Business is booming.

محصولات دانش بنیان ایرانی باید معرف توانمندی ایران باشد

ستاری:

109

معاون رییس جمهور: باید فرهنگ بومی و ایرانی در محصولات دانش بنیان مشهود باشد، فرهنگ ۵ هزار ساله ایران باید در محصولات دانش بنیان و صادرات آن‌ها مدنظر باشد تا این محصولات بتوانند معرف ایران و توانمندی‌های فرهنگی ما باشند.

محصولات دانش بنیان ایرانی باید معرف توانمندی ایران باشدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای سورنا ستاری در مراسم افتتاح نخستین مرکز بین‌المللی نوآوری کشور با عنوان «مرکز نوآوری بین‌المللی یاس دانشگاه بین‌المللی اهل بیت» پس از بازدید از بخش‌های مختلف افزود: دانشگاه اهل بیت و مرکز فناوری بین المللی یاس می‌تواند مرکزی باشد برای صادرات فناوری و کالا‌های دانش بنیان ایرانی و دانشجویان خارجی این دانشگاه سفیران معرفی توانمندی کشور به جهان هستند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه قدرت کشور‌ها در گرو قدرت یافتن شرکت‌های فناورانه است، گفت: اگر می‌خواهیم قدرت خود را تضمین کنیم باید توسعه شرکت‌های دانش بنیان را مدنظر داشته باشیم، محصول باید نتیجه سرمایه گذاری بخش خصوصی باشد و دولت تنها باید تسهیل گر و ایجادکننده زیرساخت‌ها باشد، اما معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حامی همه تلاش‌های برای شکل گیری قدرتمند این حوزه است.

- Advertisement -

آقای ستاری با تأکید بر اینکه باید به گونه‌ای عمل کنیم که دیگر کشور‌ها به توان فناورانه ایران ایمان بیاورند گفت: باید تلاش کنیم محصولات ایرانی به دیگر کشور‌ها فروخته شود و دنیا به ویژه کشور‌های همسایه خواهان محصولات ایرانی شوند. باید دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم که برای رفع نیاز‌های جامعه فعالیت می‌کنند توسعه یابند و ناحیه‌های نوآوری اطراف این دانشگاه‌ها شکل گیرد.

نخستین مرکز بین‌المللی نوآوری در کشور با عنوان «مرکز نوآوری بین‌المللی یاس دانشگاه بین‌المللی اهل بیت» با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری کار خود را آغاز کرد.

این مرکز به همت دانشگاه بین‌المللی اهل بیت (ع) و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد تا فرآیند تجاری‌سازی ایده‌های دانش‌بنیان تسهیل شود.

حمایت از زیست بوم کارآفرینی و ایجاد اشتغال و توانمندسازی دانشجویان مسلمان در اقتصاد دانش‌بنیان از اهداف تأسیس «مرکز نوآوری یاس» و امکان برقراری ارتباطات گسترده با مراکز آموزشی و پژوهشی جهان اسلام و جذب دانشجویان مستعد و توانمند مسلمان در سراسر جهان از امکانات مهم آن است.

امتیاز post

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.