ایرانی توانمند
Business is booming.

توجه به بخش نوآورانه در تعاون به عنوان یک راهبرد اساسی

عبدالملکی مطرح کرد

2

روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون: کار و رفاه اجتماعی، دکتر حجت الله عبدالملکی، در مراسم افتتاح مراکز نوآوری و توسعه تعاون استان های خوزستان، سیستان و بلوچستان، سمنان و گیلان از نهادهای مربوطه و همکاران خود در استان ها خواست به بخش نوآورانه در تعاون به عنوان یک راهبرد اساسی توجه داشته باشند.
دکتر عبدالملکی به دوبند از سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری ابلاغ کردند اشاره کرد و گفت: بند اول از سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بر ایجاد زمینه مشارکت آحاد مردم مخصوصاً خانواده ها و افراد با دارایی متوسط و کم برای ایفای نقش در اقتصاد ملی تاکید دارد که یکی از بسترهای خوب این اتفاق حوزه تعاون است.
وی با بیان اینکه بند دوم سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بر توسعه اقتصاد دانش بنیان تاکید دارد، افزود: این بند، به نوعی مسئولان و متولیان همه بخش‌های اقتصادی کشور را موظف می‌کند تا به تقویت دانش‌بنیان‌ها کمک کنند.
عبدالملکی با بیان اینکه امروز، چهار مرکز نوآورانه تعاونی در استان‌های مختلف کشور راه اندازی شد، ابراز امیدواری کرد؛ تا سال ۱۴۰۱، همه استان ها یک مرکز توسعه و تعاون داشته باشند.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به امضای تفاهمنامه خط اعتباری ۲ هزار میلیارد تومان بخش تعاون، گفت: این رقم در مقابل پرداخت تسهیلات شبکه بانکی، معادل یک هزارم تسهیلات است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از معاونت تعاون خواست: در خصوص میزان تسهیلاتی که نظام مالی کشور در سال ۹۹ و شش ماهه اول امسال در اختیار بخش تعاون قرار داده، گزارشی تهیه کند.
وی افزود: قطعا این گزارش، یک شاخص خواهد بود که بخش اقتصادی، تا چه میزان به حوزه تعاون اهمیت داده است.
عبدالملکی تصریح کرد: حتما برای سال آینده، برنامه‌ریزی می‌کنیم تا بخش تعاون سهم بیشتری را از منابع مالی کشور به خود اختصاص دهد.
افتتاح مرکز نوآوری و توسعه بخش تعاون در چهار استان
در ادامه مراسم، چهار مرکز نوآوری و توسعه بخش تعاون در استان‌های سیستان و بلوچستان، گیلان، سمنان و خوزستان با به صورت ویدیو کنفرانسی افتتاح شد.
انعقاد تفاهم سه جانبه
تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون و معاونت امور تعاون امضا شد که براساس آن، خط اعتباری ۲ هزار میلیارد تومانی به سرمایه‌گذاری در بخش تعاون اختصاص می‌یابد.
این تفاهمنامه با نرخ ترجیحی به امضای محمد کبیری معاون امور تعاون، مهدی حسین‌نژاد مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون و حجت‌الله مهدیان مدیرعامل بانک‌توسعه تعاون رسید.
در این مراسم، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شتاب‌دهنده‌های کوورک، آی بی سی، اگزه و شرکت‌های تعاونی‌ «طعم و عطر ماگنولیا»، «فولاد هرمس»، «آذین پلاست»، «الوان» و «پیشگامان» بازدید کرد.

امتیاز post

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.