Business is booming.

رونمایی و بازدید از محصولات ۴ شرکت‌ دانش بنیان

رونمایی و بازدید از محصولات ۴ شرکت‌ دانش بنیان با حضور رییس صندوق نوآوری

0 161

رونمایی و بازدید از محصولات ۴ شرکت‌ دانش بنیان با حضور رییس صندوق نوآوری
دکتر علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ظهر شنبه ۵ تیرماه سال جاری در حاشیه افتتاح چهل و هفتمین صندوق پژوهش و فناوری در پارک علم و فناوری البرز از ۴ شرکت دانش بنیان مستقر در این پارک بازدید و از محصولات سه شرکت دانش بنیان رونمایی کردند.

رونمایی از سه محصول دانش بنیان در پارک علم و فناوری البرز
به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، در این بازدید از دستگاه لیزرتراپی ساخت شرکت دانش‌بنیان تجهیز الکترونیک اکسون در حوزه تجهیزات پزشکی، مواد اولیه محصولات شیمیایی و آرایشی و بهداشتی ساخت شرکت دانش‌بنیان حافظ وارش، کیت تشخیص کرونا ساخت شرکت توپاز ژن کاوش در حاشیه افتتاح چهل و هفتمین صندوق پژوهش و فناوری در پارک علم و فناوری البرز با حضور دکتر علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی رونمایی شد. دکتر وحدت همچنین از شرکت دانش‌بنیان لیزر آفرینان زیست آرمان فعال در حوزه برق و الکترونیک بازدید کرد.

محصول لیزر تراپی شرکت دانش‌بنیان تجهیز الکترونیک اکسون
محصول لیزر تراپی شرکت دانش بنیان تجهیز الکترونیک اکسون، درمانی است که نور را به صورت پرتوهای موازی بسیار باریکی که طول موج مشخصی دارند، در نقطه درمان ساطع می کند. در فیزیوتراپی از لیزر جهت تسکین درد، تسریع بازسازی بافت و کاهش التهاب استفاده می شود.

- Advertisement -

کیت تشخیص کرونا از شرکت دانش‌بنیان توپاز ژن کاوش
همچنین کیت تشخیص کرونا از شرکت دانش بنیان توپاز ژن کاوش در ساختار خود از ۳ ژن اصلی بهره می برد که هر کدام با یک فلوروکروم(رنگ) مجزا قابل شناسایی هستند. ژن Rdrp با فلوروکروم FAM ،ژن Spike با فلوروکروم ROX و ژن P Rnase با فلوروکروم JOE جهت تایید یا عدم تایید ویروس کرونا در نمونه فرد، به صورت مولتیپلکس و استفاده آسان در اختیار آزمایشگاه‌ها قرار گرفته است.

محصولات رونمایی شده در شرکت دانش‌بنیان حافظ وارش
همچنین محصول مواد اولیه محصولات شیمیایی و آرایشی و بهداشتی (TMC) از شرکت دانش بنیان حافظ وارش شامل موادی هستند که با اتصال به گیرنده‌های بدن کار می‌کند. این گیرنده‌ها به عادی سازی سرعت رشد سلول‌های پوستی ‌و بهبود شرایطی مانند پسوریازیس کمک می‌کند.
“آلبندازول” (Albendazole) یک داروی ضد کرم است که این دارو مانع رشد و تکثیر لاروهای کرم‌ها که تازه از تخم بیرون آمده اند، می‌شود.
“گلایکولیک اسید” (Glycolic acid) به دلیل ساختار مولکولی کوچک، قدرت نفوذ بالا و خاصیت جذب سریع در محصولات غذایی، آرایشی، بهداشتی و دارویی کاربرد زیادی دارد.
“گلی اگزالیک اسید” به عنوان ماده خنثی کننده در محصولات مراقبت از پوست کاربرد دارد.
“آنزیم لیپاز” نقش اختصاصی تبدیل تری‌گلیسرید به گلیسرول و اسید چرب را ایفا می‌کند.
“اوپتیکال برایتنر CXT” برای رنگ آمیزی ضعیف ترکیبات آلی به کار می‌روند.
“نانوذرات نقره” عوامل ضد باکتریایی مهمی علیه طیف گسترده‌ای از باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک‌ها هستند.
“نیترات نقره” برای سنتز بسیاری از نمک‌های مربوطه از جمله کلوئید و هالیدهای نقره که به ترتیب در پزشکی و عکاسی کاربرد دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.
“وارفارین سدیم” از مشکلات ناشی از تشکیل لخته در رگ‌های خونی پیشگیری می‌کند و در مواردی که احتمال ترومبوز یا آمبولی عروقی بالاست مانند پس از جراحی قلب باز و سکته مغزی مصرف می‌شود.

امتیاز post

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 14 =