ایرانی توانمند
Business is booming.

تامین ۵.۵ میلیارد دلار با نرخ ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی

رییس کل بانک مرکزی در دیدار با وزیر صمت:

0 146

تهران- ایرنا :  رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تامین ارز کالاهای اساسی اولویت بانک مرکزی است، گفت: در این راستا از ابتدای سال تاکنون ۵.۵ میلیارد دلار از ۶ میلیارد دلار مرحله اول، تامیبه گزارش روز یکشنبه ایرنا از بانک مرکزی، «اکبر کمیجانی» در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اهمیت تامین ارز برای کالاهای اساسی و دارو گفت: از ابتدای قبول مسوولیت به عنوان قائم مقام و نیز رییس کل بانک مرکزی همواره نسبت به تامین کالاهای اساسی و لزوم ایجاد آرامش در جامعه توجه ویژه داشته‌ام و بخش ارزی بانک مرکزی نیز تمام تلاش خود را در این خصوص انجام داده‌ است.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: بانک مرکزی از ابتدای سال تاکنون نسبت به تامین ارز ۵.۵ میلیارد دلار از ۶ میلیارد دلار مرحله اول تخصیص یافته در ۶ ماه اول امسال اقدام کرده است که خوشبختانه بخشی از کالاها وارد کشور شده و بقیه نیز در گمرکات است.

رییس شورای پول و اعتبار عنوان کرد: طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی اختصاص ۲ میلیارد دلار باقیمانده از بودجه برای واردات کالاهای اساسی در نیمه اول سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.

کمیجانی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی همانند تلاش برای تامین ارز ۶ میلیارد دلار تکلیف شده، اقدامات لازم در خصوص تامین ارز این ۲ میلیارد دلار اضافه شده را نیز در اسرع وقت انجام خواهد داد، ابراز امیدواری کرد: با تحقق این امر وضعیت بهتری را در موجودی کالاهای اساسی در کشور شاهد باشیم.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: بانک مرکزی با وجود همه محدودیت ها از حیث میزان و دسترسی به منابع در تلاش است ثبت سفارش های انجام شده را از طریق منابع نفتی تامین کند و فرآیندهای تخصیص ارز نیز تسریع شود.

امتیاز post

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.