ایرانی توانمند
Business is booming.

آغاز سفر ۴ فضانورد خصوصی به ایستگاه فضایی بین‌المللی

1,289

آغاز سفر ۴ فضانورد “خصوصی” به ایستگاه فضایی بین‌المللی

چهار فضانورد خصوصی سوار بر موشک فالکون ۹ شرکت اسپیس‌ایکس سفر خود را به سمت ایستگاه فضایی بین‌المللی آغاز کردند.

پرتاب این موشک در ساعت ۱۹:۴۷ به وقت تهران انجام گرفت. حدود دو دقیقه و پنجاه ثانیه پس از پرتاب، بخش اول موشک از آن جدا شده و بخش دوم مسیر خود را به سمت ایستگاه فضایی ادامه داد.

خدمه این ماموریت که به طور کلی ۱۰ روز به طول خواهد انجامید، شامل فضانورد سابق ناسا “مایکل لوپز-الگریا” (Michael López-Alegría) و “لری کانر” (Larry Connor)، “مارک پتی” (Mark Pathy) و “ایتان استیبه” (Eytan Stibbe) هستند.

آغاز سفر ۴ فضانورد “خصوصی” به ایستگاه فضایی بین‌المللی

این ماموریت که چندین بار به دلیل آزمایش “تمرین لباس خیس” ناسا به تعویق افتاده بود، در نهایت امروز هشتم آوریل از پایگاه فضایی کندی ناسا انجام شد.

فضانوردان این ماموریت که سه نفر از آن‌ها برای حضور در پرواز پول پرداخت کرده‌اند، برای مدت هشت روز در ایستگاه فضایی اقامت خواهند داشت. آن‌ها برای انجام این ماموریت ساعت‌ها تمرین کرده‌اند و قرار است آزمایش‌هایی نیز در این ماموریت به انجام برسانند.

با گذشت کمتر از ۱۰ دقیقه مرحله اول و چندبار مصرف موشک فالکون ۹ با موفقیت بر روی سکویی شناور در دریا فرود آمد و فرود آن با تشویق حضار در مرکز کنترل همراه شد.

آغاز سفر ۴ فضانورد “خصوصی” به ایستگاه فضایی بین‌المللی

پس از ۱۲ دقیقه کپسول کرو-دراگون که حامل مسافران فضایی بود، از مرحله دوم موشک جدا شد تا آن‌ها مسیر خود را به سمت ایستگاه فضایی ادامه دهند.

اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، کپسول کرو-دراگون اسپیس‌ایکس به همراه خدمه خود در روز شنبه، نهم آوریل در ساعت ۷:۴۵ به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۶:۱۵ به وقت تهران) به ایستگاه فضایی متصل خواهد شد.

امتیاز post

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.